Dünya Barzaniye destek için 1000 PKKlı Zahoda

Barzani'ye destek için 1000 PKK’lı Zaho'da

Terör örgütü PKK, Barzani’ye destek için Suriye’den Kuzey Irak’a 1000 kadar terörist gönderdi. Ağır silahların da yüklü olduğu 200 araçlık konvoydaki teröristlerin, Türkiye’nin tatbikat yaptığı Habur’un tam karşısındaki Zaho’ya yerleştirileceği öğrenildi.

Abone Ol Google News
Yılmaz Bilgen Yeni Şafak
Barzaniye destek için 1000 PKK’lı Zahoda
Barzani'ye destek için 1000 PKK’lı Zaho'da​

Referandum geriliminin ardından terör örgütü PKK/YPG ile Barzani yönetiminin ittifakı da deşifre oldu. Irak, İran ve Türkiye’nin 3’lü kıskacında kalan Barzani yönetimine terör örgütünden destek geldi. Türkiye ile Irak’ın Habur’da ortak tatbikat yapacağını duyurmasının ardından Suriye’den yola çıkan 200 araçlık PKK/PYD konvoyu Semelka sınır kapısı üzerinden Duhok’a gitti. En az 1000 terörist ve ağır silahların bulunduğu konvoyun, Türkiye sınırındaki Zaho’ya geçeceği ve burada Türk Silahlı Kuvvetleri’nin olası kara harekatında Habur’un karşısındaki bu bölgede ilk hatta savaşmayı planladığı öğrenildi. Ayrıca PKK’lı teröristler Kerkük’e de sızdı. Barzani’nin önceki gün Kerkük’e yolladığı güçler arasında ağır silahlarla donatılmış 200-250 PKK’lı teröristin bulunduğu belirtildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKM Millet Bahçesi'nin açılışında konuştu: 2023'ten sonra hiçbir engel tanımıyoruz
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKM Millet Bahçesi'nin açılışında konuştu: 2023'ten sonra hiçbir engel tanımıyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuştu. Burada önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan "2023 imtihanını başarıyla geride bıraktığımızda artık Türkiye'yi durdurabilecek hiçbir fani güç hiçbir engel tanımıyoruz" ifadelerini kullandı. Bir müjde de veren Erdoğan "İstanbul Atatürk Havalimanı'nda da Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir Millet Bahçesi kuruyoruz. Bu yılın sonunda ihalesini yapacağız" diye konuştu.
İkranur Tirsi davasında tepki çekecek gelişme: Halaya tahliye katil amcaya 11 yıl hapis
Gündem

İkranur Tirsi davasında tepki çekecek gelişme: Halaya tahliye katil amcaya 11 yıl hapis

Giresun’un Bulancak ilçesinin İcilli köyünde yaklaşık 16 ay önce öldürülerek dereye atılan İkranur’un ölümü ile ilgili geçtiğimiz Şubat ayında tutuklanan öz amcası ve halasının yargılanmasında karar çıktı. amcaya akrabası olan "çocuğu kasten öldürmek" suçundan müebbet hapis, halaya ise yardım ve delilleri karartmadan ötürü 5 yıl üst sınırından ceza verildi. Amcanın cezası daha sonra suç işlediğinde yaşının küçüklüğü ve suça sürüklenen çocuk kapsamında dikkate alınarak cezası 11 yıla indirildi. Halanın cezası ise iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya düşürüldü ve tutuklu bulunduğu süre göz önüne alınarak tahliyesine karar verildi.
Mardin yatırımlar ile yeniden doğacak
Gündem

Mardin yatırımlar ile yeniden doğacak

Mardin Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği projelerle şehri adeta bir şantiye alanına çevirdi. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın göreve gelmesinin ardından kent, tarihi kazılardan yol çalışmalarına, gençlik merkezlerinden şehrin siluetini ortaya çıkaracak yatırımlara kadar merkez ve ilçelerdeki yatırımlarla hizmet görmeye başladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.