Dünya Barzaniye destek için 1000 PKKlı Zahoda

Barzani'ye destek için 1000 PKK’lı Zaho'da

Terör örgütü PKK, Barzani’ye destek için Suriye’den Kuzey Irak’a 1000 kadar terörist gönderdi. Ağır silahların da yüklü olduğu 200 araçlık konvoydaki teröristlerin, Türkiye’nin tatbikat yaptığı Habur’un tam karşısındaki Zaho’ya yerleştirileceği öğrenildi.

Yılmaz Bilgen Yeni Şafak
Barzani'ye destek için 1000 PKK’lı Zaho'da​
Barzani'ye destek için 1000 PKK’lı Zaho'da​

Referandum geriliminin ardından terör örgütü PKK/YPG ile Barzani yönetiminin ittifakı da deşifre oldu. Irak, İran ve Türkiye’nin 3’lü kıskacında kalan Barzani yönetimine terör örgütünden destek geldi. Türkiye ile Irak’ın Habur’da ortak tatbikat yapacağını duyurmasının ardından Suriye’den yola çıkan 200 araçlık PKK/PYD konvoyu Semelka sınır kapısı üzerinden Duhok’a gitti. En az 1000 terörist ve ağır silahların bulunduğu konvoyun, Türkiye sınırındaki Zaho’ya geçeceği ve burada Türk Silahlı Kuvvetleri’nin olası kara harekatında Habur’un karşısındaki bu bölgede ilk hatta savaşmayı planladığı öğrenildi. Ayrıca PKK’lı teröristler Kerkük’e de sızdı. Barzani’nin önceki gün Kerkük’e yolladığı güçler arasında ağır silahlarla donatılmış 200-250 PKK’lı teröristin bulunduğu belirtildi. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.