Dünya Bayrak krizine ilişkin Yunanistandan ilk açıklama Araştırıyoruz

Bayrak krizine ilişkin Yunanistan'dan ilk açıklama: Araştırıyoruz

Bugün Hurşit kayalıklarına dikilen Yunan bayrağının indirildiğinin açıklamasının ardından Yunan Savunma Bakanlığının da açıklamada bulunduğu iddia edildi. Kaynaklara göre bakanlık yetkilisinin 'fotoğrafları araştırıyoruz' dediği belirtildi.

Haber Merkezi Diğer
Ege'de kayalıklara dikilen Yunan bayrağı indirildi.
Ege'de kayalıklara dikilen Yunan bayrağı indirildi.

Yunan bayrağının Hurşit kayalıklarından indirilmesinin ardından Yunan basınında çıkan haberlerde, 'Hurşit adalarının güneydoğusunda bulunan Kerdo kayalığına tekne ile giden 3 Yunanlı'nın kayalığın en yüksek noktasına Yunan bayrağı diktikleri' ifade edildi.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamaları üzerine Skai televizyonunun, Yunan Savunma Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberinde, konunun araştırıldığı belirtildi.

Skai televizyonunun haberinde kaynaklar, "Fotoğrafların ne zaman çekildiği belli değil. Fotomontaj mı belli değil. Fotoğrafların çekildiği yer Yunan toprağı mı o da belli değil. Araştırıyoruz" dediler ifadesi yer aldı.

Başbakan: Gereken karşılığı vermeye hazırız
GÜNDEM
Başbakan: Gereken karşılığı vermeye hazırız

İşte Ege'de indirilen Yunan bayrağı
GÜNDEM
İşte Ege'de indirilen Yunan bayrağı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.