Dünya BBC Türkçe darbe yayınına devam ediyor

BBC Türkçe darbe yayınına devam ediyor

FETÖ/PDY'nin Ankara ve İstanbul'da başlattığı ve halkın meydanlara çıkarak püskürttüğü darbe girişimi ülke ve dünya basınında geniş yankı buldu. Ancak İngiltere'nin yayın kuruluşu olan BBC, darbe girişimini destekleyici yayın yapmaya küstahça devam ediyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
BBC Türkçe darbe yayınına devam ediyor
BBC 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimine destek veren haberler yayınlamaya devam ediyor.
Cuma gecesi FETÖ tarafından 'Yurtta Sulh Konseyi'nin gerçekleştirdiği ancak halkın yoğun mücadelesi ile başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimi dünya genelinde büyük yankı buldu. Yapılan askeri müdahaleye pek çok ülke liderinden kınama mesajları geldi. Yayın organları ise darbe kalkışmasını ve milletin iradesine sahip çıkmasını manşetlerine taşıdı.

İngiltere'nin yayın kuruluşu olan BBC ise, 15 Temmuz darbe girişiminin gerçekleştiği andan bu yana darbe yanlısı yayınlarını sürdürmeye devam ediyor. Darbe sonrasında BBC, ABD dâhil birçok ülkede uygulanan idamın talebine Türkiye'deki talebine hukukun üstünlüğü konusunda eleştiri getiriyor.

Guardian yazarı Alev Scott ise darbe girişimine karşı sokaklara dökülen insanları 'şiddet yanlısı çete' olarak yorumluyor. Darbenin hala kim tarafından yapıldığının belli olmadığını savunan Scott, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iktidarı elinde tutmak için darbe girişimini yaptığını iddia ediyor.


BBC, Amerika'nın Wall Street Journal gazetesindeki 'Erdoğan'ın intikamı' olarak adlandırılan haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Putinvari bir güç' gösterdiğini söyledi. Haberde Erdoğan'ın İncirlik üssünü ve DAEŞ'e karşı işbirliğini Gülen'in iadesi talebi karşılığında koz olarak kullanacağı iddia edildi.


BBC, sosyal medya hesabında darbe girişimine destekleyici haberleri tekrarlayarak gerçekleşmesini umduğu darbeyi gündemde tutmaya devam ediyor.

Abone Ol Google News
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muhalefet yalan terörü estiriyor
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muhalefet yalan terörü estiriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, orman yangınları üzerinden siyaset devşirmeye çalışan muhalefet partilerine yüklenerek, "Biz sadece yangınlarla savaşmıyoruz. Bakıyoruz ki bu ülkede muhalefet ayrı türlü bir sizinle mücadelenin içerisinde. 'Burada niye uçak yok, helikopter yok' gibi bir yalan terörü estiriyorlar." dedi. Yangınlar konusunda belediyelerin ihmali olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yangın vs. olduğu zaman sorumluluk belediyenin itfaiye müdürlüğündedir. Antalya'da ve Muğla'da büyükşehir belediyeleri birinci derecede sorumlusudur." ifadelerini kullandı. Erdoğan, koronavirüs aşısı olmayanlara ilişkin yaptırım olup olmayacağına ilişkin soruya ise, "Ben zorlamadan yana değilim. Gönüllülük esasına dayalı olarak bu süreci işletmek en isabetli olanıdır." şeklinde konuştu.
Yangınla mücadele eden Şahan Gökbakar deliye döndü: Burada provokatörler var demin bir tanesini gırtlaklıyordum
Gündem

Yangınla mücadele eden Şahan Gökbakar deliye döndü: Burada provokatörler var demin bir tanesini gırtlaklıyordum

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınlarıyla mücadeleye günlerdir destek veren komedyen Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Bölgede gönüllü kisvesi altında provokatörlerin bulunduğunu söyleyen Gökbakar, "Demin bir tanesini gırtlaklıyordum burada" ifadesini kullandı.
Milas'taki yangın termik santrale sıçradı
Gündem

Milas'taki yangın termik santrale sıçradı

Muğla'nın Milas ilçesindeki orman yangını Kemerköy Termik Santrali'ne sıçradı. Santral personeli tahliye edildi, yanıcı ve patlayıcı maddeler dışarı çıkarıldı. Tahliyenin ardından santralin hemen dibindeki yerleşim yeri Ören de tahliye edilmeye başlandı. Milli Savunma Bakanlığı, iskelede toplanan vatandaşları Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait çıkarma gemileriyle güvenli bölgeye ulaştırdı. Öte yandan santral yetkilileri patlama riskinin bulunmadığını, alevlerin sadece binaya zarar verebileceğini belirtti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.