Dünya Belgradda bomba alarmı 231 okula ihbar geldi

Belgrad'da bomba alarmı: 231 okula ihbar geldi

Sırbistan'da okullara yönelik bomba ihbarları devam ederken, ülkede 16 Mayıs'tan bu yana toplam 231 okulda bomba ihbarı yapıldı. 16 Mayıs'ta başkent Belgrad'da yapılan bomba ihbarlarının ardından bugün Novi Sad, Pirot ve Nis şehirlerinde de bomba ihbarı yapıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Belgradda bomba alarmı: 231 okula ihbar geldi
Arşiv.

Sırbistan Eğitim, Bilim ve Teknoloji Geliştirme Bakanlığınca yapılan açıklamada da, bugün 134 okulda bomba olduğuna dair ihbar alındığı kaydedildi.

Açıklamada, ihbarların okullara elektronik posta yoluyla ulaştırıldığı belirtildi.

Ülkede dört günlük kısa bir sürede ilk olarak 16 Mayıs'ta 97, bugün ise 134 olmak üzere toplamda 231 okulda bomba ihbarı yapıldı.

Başkent Belgrad'da bomba ihbarları

16 Mayıs'ta başkent Belgrad’daki birçok okulda bomba ihbarı yapılmıştı.

Sırbistan Eğitim, Bilim ve Teknoloji Geliştirme Bakanlığınca yapılan açıklamada, Belgrad’da 97 ilkokul ve birkaç lisede bomba ihbarları yapılması sonrası tüm okullarda eğitime ara verildiği duyurulmuştu.

Yapılan incelemeler sonrası bomba ihbarlarının sahte olduğu belirtilmişti.

Air Serbia uçuş seferlerinde "sahte bomba ihbarları"

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açması sonrası, Rusya’ya yaptırım uygulamama kararı alan Sırbistan’da, Rusya'ya yönelik uçuş seferleri de mart ayının başından itibaren "sahte bomba ihbarları" almaya başlamıştı.

Bakü'de bir gece kulübü yakınlarında büyük patlama: 1 ölü 24 yaralı
DÜNYA
Bakü'de bir gece kulübü yakınlarında büyük patlama: 1 ölü 24 yaralı

Konya'daki fabrikada buhar kazanı bomba gibi patladı
OYNAT 00:26
Konya'daki fabrikada buhar kazanı bomba gibi patladı
Konya'nın Ereğli ilçesindeki konsantre meyve suyu fabrikasında buhar kazanının patladığı anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, işçilerden birinin etrafa dağılan molozlardan yara almadan kurtulduğu anlar yer aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.