Dünya Bidendan üst düzey Suudi Arabistan talimatı Kurmaylarını gizlice yolladı

Biden'dan 'üst düzey' Suudi Arabistan talimatı: Kurmaylarını gizlice yolladı

ABD Başkanı Joe Biden'ın, Suudi Arabistan, İsrail ve Mısır arasında bir petrol anlaşması imzalanması maksadıyla 'iki üst düzey danışmanını' gizlice Suudi Arabistan'a yolladığı iddia edildi. Gelişme Biden'ın, 'Suudi Arabistan dünyadan soyutlanmalı' ifadelerini akıllara getirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Bidendan üst düzey Suudi Arabistan talimatı: Kurmaylarını gizlice yolladı
Selman bin Abdülaziz el-Suud - Joe Biden

Axios isimli yayın kuruluşunun ABD'li yetkililere dayandırdığı haberine göre, Biden yönetimi dünyada petrol üretimini artırmak ve Washington ile Riyad arasındaki ilişkileri güçlendirmek için bir adım attı.

"GİZLİ BİR ZİYARET"

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Orta Doğu Direktörü Brett McGurk ve Dışişleri Bakanlığı Enerjiden Sorumlu Müsteşarı Amos Hochstein'in şu anda Suudi Arabistan, İsrail ve Mısır arasındaki bir petrol anlaşması görüşmeleri için Suudi Arabistan'da gizli bir ziyaret gerçekleştirdiği belirtildi.

ABD: Türkiye'nin Suriye'ye operasyonundan endişeliyiz
DÜNYA
ABD: Türkiye'nin Suriye'ye operasyonundan endişeliyiz

"BIDEN SUUDİ ARABİSTAN İLE YENİDEN YAKINLAŞTI"

Haberde Biden'ın haziran sonundaki Orta Doğu ziyareti kapsamında da Suudi Arabistan'a gitmeyi düşündüğü aktarıldı.

Ayrıca Biden'ın göreve başladığında Suudi Arabistan'ın dünyadan soyutlanması için isteğini dile getirdiği ancak Rusya-Ukrayna savaşıyla ortaya çıkan petrol krizi için de Suudi Arabistan ile yeniden yakınlaştığı savunuldu.

ABD'nin eski Moskova Büyükelçisi: Ukrayna'ya yalan söylediler
DÜNYA
ABD'nin eski Moskova Büyükelçisi: Ukrayna'ya yalan söylediler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.