Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Biri mavi biri kırmızı biri mor giydi Renklerle hangi mesajları verdiler?

Biri mavi biri kırmızı biri mor giydi: Renklerle hangi mesajları verdiler?

ABD'de dün yeni Başkan Joe Biden yemin ederek görevine başladı. Törende Barack Obama'nın eşi Michelle Obama kırmızı, Joe Biden'ın eşi Jill Biden ve Hillary Clinton mavi, Kamala Harris ise mor renk giydi. Yorumculara göre kıyafetlerin rengi ABD halkına hem de dünyaya yönelik mesajlar taşıyor.

Haber Merkezi Diğer
Biri mavi biri kırmızı biri mor giydi: Renklerle hangi mesajları verdiler?
Yemin töreni dün gerçekleşti.

ABD'de dün yeni Başkan Joe Biden yemin ederecek görevine başladı. Yemin töreni yoğun güvenlik önlemleri altında yapıldı. Törene eski ABD başkanları ve eşleri de katıldı.

Törende Barack Obama'nın eşi Michelle Obama kırmızı, Joe Biden'ın eşi Jill Biden ve Hillary Clinton mavi, Kamala Harris ise mor renk giydi.

Joe Biden ve eşi Jill Biden.
Joe Biden ve eşi Jill Biden.

ABD'YE MESAJ

Politika ve moda yorumcularına göre bunun altında hem ABD halkına hem de dünyaya verilen bir mesaj vardı.

Mor renk ABD'de demokratların simge rengi kabul edilirken mavi ve kırmızı ise cumhuriyetçiler tarafından sıklıkla terchi edilen bir renk. Tüm kıyafetlerin mavi ve kırmızının birleşimi mor tonlarda olması Beyaz Saray'ın yeni yönetiminin ABD ve dünyaya ülkenin iki siyasi partisinin ve görüşlerinin arasında birlik olacağı ve uyum içinde çalışılacağı mesajı verdiği yorumları yapıldı.

Trump çifti Florida'ya indi: Melania Trump'ın turuncu elbisesi dikkat çekti
OYNAT 00:34
Trump çifti Florida'ya indi: Melania Trump'ın turuncu elbisesi dikkat çekti
ABD'de devir teslim törenine katılmayan Donald Trump ve eşi Melania Trump'ı son kez taşıyan başkanlık uçağı Air Force One, Trump'a ait Club-Resort Mar-a-Lago'nun bulunduğu Florida Palm Beach'e indi. Uçaktan indikleri sırada kameralara poz veren Melania Trump'ın 3 bin 700 dolarlık turuncu bir elbise giydiği Amerikan medyasının objektifine takıldı. ABD medyası, Melania Trump'ın Beyaz Saray'dan ayrılmadan önce giydiği siyah elbiseye karşı Florida'daki bu değişimi 'karşıt' olarak yorumladı.

Joe Biden yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu
OYNAT 00:55
Joe Biden yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu
ABD'de 3 Kasım 2020'de yapılan seçimleri kazanan Joe Biden, ABD Kongresindeki törende yemin ederek ülkenin 46'ncı başkanı oldu. Biden, olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı ABD Kongresinde, Yüksek Mahkeme Başyargıcı John Roberts'ın huzurunda 1893 yılından beri ailesinde olan İncil'e el basarak yemin etti.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.