|
Dünya

Bozdağ: Almanya'nın kararı kabul edilemez

Adalet Bakanı Bozdağ, Almanya'daki toplantının iptal edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Bozdağ, "Türk toplumunun bir toplantı yapmasına tahammül edilmemesi kabul edilebilir bir şey değildir." ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak
18:07 . 2/03/2017 Perşembe
AA
Bekir Bozdağ

Bekir Bozdağ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya'da katılacağı toplantının iptal edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:Maalesef bugün izinleri alınmış, her türlü çalışması yapılmış bir buluşmayı yapma fırsatı bulamadık. Her defasında insan hakları, demokrasi, hukukun üstünlüğü, ifade özgürlüğü üzerine konuşmalar yapan ve kendileri dışındaki herkesi bu konudaki eksikleriyle suçlayan, bunu eleştiri haline getiren Alman makamlarının, Türk toplumunun bir toplantı yapmasına tahammül etmemesi kabul edilebilir bir şey değildir.Antidemokratik yaklaşım


Bu hukuk devletine yakışır bir şey değil. Bir bakanın toplantısına izin vermeyen bir demokrasi olabilir mi? Teröristlere toplantı ve gösteri hakkı var.Kendilerine göre hukuk, demokrasi, insan hakları anlayışları var. Almanya'da sayın Nihat Zeybekçi'nin programının da iptal edildiği duydum. Antidemokratik yaklaşımları kabul edemeyiz.

"Ben de randevuyu iptal ettim"


Gaggenau şehrindeki toplantıya gitmiş olsaydık Almanya Adalet Bakanı'nın talebi üzerine bir görüşmemiz olacaktı. Randevulaştık. Karlsruhe'de buluşup saat 18.00'de bazı konuları birlikte ele alma imkanımız olacaktı. Ancak Gaggenau'da yapılacak toplantı iptal edilince ben de Adalet Bakanıyla olan bu randevuyu iptal ettim. Bu toplantı olmayacak, buradan Türkiye'ye döneceğiz.


#Bekir Bozdağ
#Almanya
7 yıl önce
default-profile-img