Dünya Bozdağ Almanyanın kararı kabul edilemez

Bozdağ: Almanya'nın kararı kabul edilemez

Adalet Bakanı Bozdağ, Almanya'daki toplantının iptal edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Bozdağ, "Türk toplumunun bir toplantı yapmasına tahammül edilmemesi kabul edilebilir bir şey değildir." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak AA
Bekir Bozdağ
Bekir Bozdağ
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya'da katılacağı toplantının iptal edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

Maalesef bugün izinleri alınmış, her türlü çalışması yapılmış bir buluşmayı yapma fırsatı bulamadık. Her defasında insan hakları, demokrasi, hukukun üstünlüğü, ifade özgürlüğü üzerine konuşmalar yapan ve kendileri dışındaki herkesi bu konudaki eksikleriyle suçlayan, bunu eleştiri haline getiren Alman makamlarının, Türk toplumunun bir toplantı yapmasına tahammül etmemesi kabul edilebilir bir şey değildir.

Antidemokratik yaklaşım


Bu hukuk devletine yakışır bir şey değil. Bir bakanın toplantısına izin vermeyen bir demokrasi olabilir mi? Teröristlere toplantı ve gösteri hakkı var.

Kendilerine göre hukuk, demokrasi, insan hakları anlayışları var. Almanya'da sayın Nihat Zeybekçi'nin programının da iptal edildiği duydum. Antidemokratik yaklaşımları kabul edemeyiz.

Bakan Bozdağ'dan Almanya'ya demokrasi dersi
OYNAT 07,30
Bakan Bozdağ'dan Almanya'ya demokrasi dersi
Almanya'daki toplantısı iptal edilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuyla ilgili açıklamalarda bulundu "Bir bakanın toplantısına izin vermeyen bir demokrasi olabilir mi?" diyen Bakan Bozdağ "Teröristler kendini ifade ediyor. Onlar için toplantı hakkı var, gösteri hakkı var, kendini ifade etme hakkı var ama demokratik bir ülkenin bakanının bir toplantıda kendisini açıklamasına izin verilmiyor. Ne biçim bir demokrasidir ki, teröristler için her şey serbest meşru hükümetler için büyük engeller çıkarılıyor" ifadelerini kullandı. Bekir Bozdağ ayrıca Almanya'dan kim Türkiye'nin neresinde toplantı yapmak istiyorsa yapabilir. gelsinler Türkiye'deki demokrasiyi görsünler dedi.


"Ben de randevuyu iptal ettim"

Gaggenau şehrindeki toplantıya gitmiş olsaydık Almanya Adalet Bakanı'nın talebi üzerine bir görüşmemiz olacaktı. Randevulaştık. Karlsruhe'de buluşup saat 18.00'de bazı konuları birlikte ele alma imkanımız olacaktı. Ancak Gaggenau'da yapılacak toplantı iptal edilince ben de Adalet Bakanıyla olan bu randevuyu iptal ettim. Bu toplantı olmayacak, buradan Türkiye'ye döneceğiz.

Almanya Bozdağ'ın mitingini iptal etti


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.