DünyaCumhurbaşkanı Erdoğandan Putine Akkuyu daveti

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e Akkuyu daveti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e Akkuyu daveti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'i önümüzdeki günlerde atılması planlanan Akkuyu Nükleer Santrali'nin beton dökme törenini davet etti.

Haber MerkeziYeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin bir araya geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in baş başa görüşmesi sona erdi.

Görüşmenin ardından ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'i Türk Akım Porjesi'nin Türkiye ayağındaki çalışmaların temel atma törenine davet etti.

Erdoğan, "100 milyarlık ticaret hacmine ulaşmak için tüm engelleri kaldırmalıyız. Türk Akımı ve Akkuyu Nükleer Santrali çalışmaları sürüyor.

Türk Akımı Projesindeki Rusya ayağındaki boru döşeme işlemlerinin tamamlandığını memnuniyetle karşılıyoruz. Ülkemizi ilgilendiren boyutu ile de yakından ilginiyoruz. Keza Akkuyu Nükleer Santrali'nin beton dökme törenini de önümüzdeki haftalarda gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz. Sayın Putin'in de programının el vermesi halinde bu adımı birlikte atalım istiyoruz.

REKLAM

Rusya ile kültür ve turizm alanındaki ilişkilerimizi de eskisinden daha ileriye taşımak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

'Vizeler dahil tüm engelleri kaldırmamız gerekiyor'
DÜNYA
'Vizeler dahil tüm engelleri kaldırmamız gerekiyor'

FETÖ'cü polisler fark edildi, notu yuttu
Gündem

FETÖ'cü polisler fark edildi, notu yuttu

Haklarında birden çok FETÖ davası bulunan eski emniyet müdürü Ömer Köse ve eski emniyet amiri Gaffur Ataç'ın tutuklu bulundukları cezaevinde avukat ile yaptıkları görüşmedeki tavırları ve neticesindeki tutumlarıyla ilgili cezaevi yönetimi tarafından tutanak tutuldu. Tutanakta, Köse'nin avukatı aracılığıyla Gaffur Ataç'a ulaştırmaya çalıştığı bir not kağıdının görevliler tarafından fark edilmesi üzerine, Ataç'ın not kağıdını yuttuğu belirtildi.
Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası
Teknoloji

Galaxy S9'a özel 1300TL indirim iddiası

Samsung’un önümüzdeki hafta tanıtacağı Galaxy S9’un satışlarını teşvik için eski telefonu getirenlere 1300 TL indirim yapacağı iddia ediliyor. Güney Koreli teknoloji devi böyle bir kampanyayla satış rekorları kırabilir.
İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası
Gündem

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısından sonra açıkladığı seçim ittifakının adının ‘Cumhur ittifakı’ olacağının belli olmasının ardında gözler yarın Meclis’e sunulacak 26 maddelik teklife çevrildi. İşte son gelen bilgilere göre 2019’da sandıkta karşımıza çıkması muhtemel oy pusulası da böyle şekillenebilir…
Artık barutla çalışan silah kalmayacak
Teknoloji

Artık barutla çalışan silah kalmayacak

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Hasırcı, silah sanayisindeki lider ülkelerde 100 yıla kadar barutlu fırlatıcı ve barutlu silahın kalmayacağını söyledi.
Çukur'da tepki çeken Emrah Amir ve trafik polisi sahnesi
Hayat

Çukur'da tepki çeken Emrah Amir ve trafik polisi sahnesi

Çukur dizisinin 17. bölümüne yeni katılan Alperen Duymaz'ın canlandırdığı Emrah Amir karakteri sosyal medyada tepki topladı. Çukur'un son bölümünde, Emrah Amir'in kendisini makas attığı için durduran trafik polisine sergilediği tavırlar dizinin hayranlarını kızdırdı. Çukur seyircisi sosyal medyada, dizinin yeni anti kahramanı Emrah'a tepki gösterirken, son bölümde görünmeyen Vartolu nerede sorusu çok konuşuldu.