Dünya DAEŞ militanı 10 kişi öldürüldü

DAEŞ militanı 10 kişi öldürüldü

Irak'ta DAEŞ hedeflerine düzenlenen hava saldırılarında, DAEŞ militanı 10 kişi öldürüldü. - Irak ordusu ile ABD öncüIüğündeki uluslararası koalisyonun, Enbar'da DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırılarında 10 militan hayatını kaybetti

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Irak'ın Enbar vilayetinde DAEŞ hedeflerine düzenlenen hava saldırılarında, örgüt mensubu 10 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, ordu ile ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona ait uçaklar, Hit ilçesinde terör örgütü DAEŞ'in yargı ve tarım çalışmaları için kullandığı binalara saldırıda bulundu. Olayda 10 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı.

Terör örgütü DAEŞ'in 10 Haziran 2014'te Musul'u ve ardından diğer bazı bölgeleri ele geçirmesiyle başlayan çatışmalar ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor. Irak ordusuyla Peşmerge güçleri, DAEŞ'in elindeki bölgeleri geri almak için operasyonlar düzenliyor. ABD'nin öncülüğündeki koalisyon güçleri de Irak ordusuna havadan destek veriyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.