|
Dünya

Danimarka'dan koronavirüs kararı: Karantina uygulaması kaldırıldı

Danimarka Sağlık Kurumu,COVID-19'un artık diğer hastalıklarla karşılaştırıldığında özel bir durum arz etmediğini, pozitif COVID-19 testinden sonra karantinanın artık zorunlu olmadığını açıkladı. Kurum, insanlara, virüs ve grip belirtileri varsa, bunu yaymamaları için evde kalmalarını önerdi. Sağlık Kurumu Başkanvekili Line Raahauge Hvass, "Hem toplumda hem de sağlık hizmetlerinde COVID-19'la mücadele kapsamında normal şartlara doğru daha fazla adım atabiliriz." dedi.

12:27 . 9/12/2022 Cuma
AA
Arşiv

Arşiv

Danimarka Sağlık Kurumu,COVID-19'un artık diğer hastalıklarla karşılaştırıldığında özel bir durum arz etmediğini, pozitif COVID-19 testinden sonra karantinanın artık zorunlu olmadığını açıkladı.

Kurum, insanlara, virüs ve grip belirtileri varsa, bunu yaymamaları için evde kalmalarını önerdi.

Sağlık Kurumu Başkanvekili Line Raahauge Hvass, "Hem toplumda hem de sağlık hizmetlerinde COVID-19'la mücadele kapsamında normal şartlara doğru daha fazla adım atabiliriz." dedi.

"İnsanlar COVID-19, grip veya solunum enfeksiyonu fark etmeksizin evde kalmalı"

"Solunumla alakalı tüm enfeksiyon türlerini engellemek çok önemli çünkü grip, özellikle yaşlı ve kronik hastalığı olanlar için ciddi olabilir." diyen Hvass, böyle bir durumun meydana gelmesi halinde sağlık hizmetlerinin zorlaşabileceğine dikkati çekti.

Hvass, "İnsanlar hastaysa, COVID-19, grip veya solunum enfeksiyonu fark etmeksizin evde kalmaları gerek." ifadesini kullandı.

#Danimarka
#koronavirüs
2 ay önce
default-profile-img
Danimarka'dan koronavirüs kararı: Karantina uygulaması kaldırıldı
Selçuk Bayraktar paylaştı: Ukrayna televizyon kanalından 'Bayraktar Efsane Kanatlar' belgeseli
Yurt genelinde bir haftada 2 bin 321 göçmen yakalandı
Twitter'da yeni ifşa: Dikkat çeken detaylar
Bakan Soylu: Ey Amerika başına daha büyük bir bela geliyor Kızılelma geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Hollanda'daki Türklere telefonla seslendi: Kur'an-ı Kerim’in koruyucusu Allah'tır