Dünya Dışişleri Bakanlığından Iraktaki bombalı saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Irak'taki bombalı saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Bağdat'ta düzenlenen bombalı saldırı kınadı.

Haber Merkezi AA
Dışişleri Bakanlığı
Dışişleri Bakanlığı
Türkiye, Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir oto galerisine bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısını şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Irak'ın başkenti Bağdat'ta bugün düzenlenen ve 50'ye yakın Iraklı'nın hayatını kaybettiği, onlarca kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Terörle mücadelede Iraklı kardeşlerimizle dayanışma ve birlik içinde hareket etmeyi sürdüreceğiz." ifadesi kullanıldı.

Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyindeki El-Beyya oto galerileri bölgesinde park halindeki bomba yüklü bir aracın infilak ettirilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 47 kişi hayatını kaybetmiş, 50 kişi yaralanmıştı.
Abone Ol Google News
Namaz nasıl kılınır?
Hayat

Namaz nasıl kılınır?

Namaz nasıl kılınır? İslam’ın 5 şartından birisi namaz kılmaktır. Ergenlik (bulûğ) yaşına ve belli bir aklî olgunluk düzeyine gelmiş her müslümanın namaz kılması farz-ı ayındır. Namaza yeni başlayanlar için namaz nasıl kılınır? sorusu merak ediliyor. Haberimizde namazın kılınış tarifini ve sabah, öğle, ikindi, akşam, yatsı namazının kaç rekat olduğunu bulabilirsiniz.

Cuma namazı kaç rekattır? Cuma namazı nasıl kılınır?
Hayat

Cuma namazı kaç rekattır? Cuma namazı nasıl kılınır?

Namaz kılmak İslam'ın 5 şartından birisidir. Ergenlik (bulûğ) yaşına ve belli bir aklî olgunluk düzeyine gelmiş her müslümanın namaz kılması farz-ı ayındır. İslamiyette cuma namazı da ayrı bir öneme sahiptir. Kur'anı Kerim'de, "Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. (Cum'a, 62/9) buyruluyor. Peki cuma namazı kaç rekattır, kaçı sünnet kaçı farzdır? Cuma namazı nasıl kılınır?

Fatih'in tablosu kargoyla gelecek: İBB 6.5 milyon TL'ye satın almıştı
Hayat

Fatih'in tablosu kargoyla gelecek: İBB 6.5 milyon TL'ye satın almıştı

Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet'in günümüze kadar gelebilmiş üç orijinal portresinden biri olan eser haziranda İngiltere'nin Londra kentinde düzenlenen açık artırmada 770 bin sterlin'e (yaklaşık 6,5 milyon lira) satılmıştı. Tablonun İBB tarafından alındığının ortaya çıkması tartışmaları da beraberinde getirmişti. Fatih Sultan Mehmet tablosunu teslim almak üzere Londra'ya giden İBB yetkilileri, İstanbul'a döndü. Eserin kargo ile İstanbul'a getirileceği öğrenildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.