Dünya Esedin çetesinebomba

Esed’in çetesine bomba: 8 ölü 14 yaralı

Esed’in çetesine bomba

Esed rejimine bağlı Şebbihalar ve İran destekli milisler, Afrin’den kaçan sivilleri Nubl-Zehra bölgesinin giriş kapısı olan Ziyara’da gasp ediyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Operasyon sonucu 8 milis öldürüldü, 14’ü ise yaralandı.
Operasyon sonucu 8 milis öldürüldü, 14’ü ise yaralandı.

Afrin’e rejim bölgesinden tek ulaşım yolu olan Nubl-Zehra’da siviller, geçiş için yüklü miktarda haraç ödemek zorunda kalıyor. Afrin halkının beraberinde getirdiği eşyaları da çalmaktan çekinmeyen mezhepçi milislere dün Türk savaş uçakları tarafından operasyon düzenlendi. Gelenleri gasp etme faaliyeti dışında Nubl-Zehra hattını PKK’ya lojistik temini için kullanmaya çalışan Esed milislerinin üzerine F16’lar bomba yağdırdı. Ziyara-Nubl arasındaki kontrol noktasına yapılan operasyon sonucu 8 milis öldürüldü, 14’ü ise yaralandı.

Rejim yine saldırdı

Hava operasyonuyla öldürülenlerin, kendilerini ‘Cumhuriyet Muhafızları’ olarak adlandıran rejim yanlısı milisler olduğu, aralarında İran destekli militanların da bulunduğu kaydedildi. TSK’nın açık uyarısına rağmen eylemlerinden vazgeçmeyen Esed milisleri, dün sözkonusu yerden Fırat Kalkanı bölgesindeki Mare’ye saldırdı. Rejime yakın sosyal medya hesapları, milislerin ÖSO kontrolündeki Mare’ye doğru Grad füzeleri ateşlediğini gösteren görüntüler yayınladı.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.