Dünya Filipinlerde internet kafeye bombalı saldırı Bir kişi öldü

Filipinler’de internet kafeye bombalı saldırı: Bir kişi öldü

Filipinler’in Isulan kentindeki internet kafeye el yapımı bombayla düzenlenen saldırıda bir kişi öldü.

Haber Merkezi Diğer
Saldırıyı radikal militanların düzenlemiş olabileceği sanılıyor.
Saldırıyı radikal militanların düzenlemiş olabileceği sanılıyor.

Sultan Kudarat eyaletindeki Isulan kentinde, bir internet kafeye el yapımı bombayla saldırı düzenlendi.

Saldırıda bir kişi hayatını kaybederken, 15 kişi de yaralandı.

Yaralılardan 3’ünün durumunun ağır olduğu kaydedildi.

Bölge Ordu Komutanlığından yapılan açıklamada, kente giriş ve çıkışlarında güvelik önlemlerinin artırıldığı belirtildi.

Isulan kentinden geçen hafta yerel bir festivale gidenlerin arasına karışan saldırganın bıraktığı çanta içindeki bombanın patlaması sonucu 3 kişi ölmüş, 30’dan fazla kişi de yaralanmıştı. Çantayı yerleştirdiğinden şüphelenilen kişinin kargaşa sırasında kaçtığı açıklanmıştı.

SALDIRIYI ÜSTLENEN OLMADI

Saldırıyı henüz üstlenen olmazken Filipinler ordusu ve güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlar nedeniyle kırsal alana sıkışan radikal militanların bu eylemleri düzenlemiş olabileceği sanılıyor.

Mindanao bölgesindeki Basilan şehrinde de geçen ay askeri kontrol noktasında bomba yüklü minibüsün patlatılması sonucu 4’ü sivil 13 kişi yaşamını yitirmişti.

Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede
Gündem

Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede

Barış Pınarı Harekatı'nda dün şehit düşen ve yaralanan askerlerimizin hastaneye sevk edilirken çekilen fotoğrafları dün PKK'ya ait haber kaynakları tarafından paylaşıldı. Askerlerimizin rütbelerine dahi yer verilen bilgiler, "Hastane çevrelerinde PKK gözcüleri mi dolaşıyor?" sorusunu da beraberinde getirdi. yenisafak.com'a bilgi veren güvenlik kaynakları, hastanelerdeki tedbirlerin üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.
Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir
Gündem

Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Belgrad'da gerçekleştirilen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 141. Genel Kurul toplantılarında HDP'li milletvekilinin Fransa öncülüğünde Türkiye'yi kınama amaçlı hazırlanan acil gündem maddesine destek vermesine ilişkin, "HDP'li bir milletvekili Fransa'nın önerisine destek verdi. Türkiye'nin önerisinin de karşısında yer aldı. Bundan büyük bir üzüntü duyduğumu ifade edeyim. Türkiye içerisinde siyasi tartışmaları yapabiliriz. Ama Türkiye'nin dışında bu ülkenin milletvekili, milleti temsil eden milletvekillerinin bu milletin ortak menfaati için milletin ortak kararı için mücadele etmesi gerekir. Malumunuz Anayasa'ya göre milletvekilleri kendisini seçenleri değil milletin tamamını temsil ederler. Bu anlayış ve şuurla hareket etmeleri gerekir. Ben o arkadaşımızı burada kınıyorum." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu'na 22 Ekim'de günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.