Dünya Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı hediyelik eşya satmaya başladı

Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı hediyelik eşya satmaya başladı

Fransa’da ilk kez Cumhurbaşkanlığı Sarayı (Elysee) hediyelik eşya satmaya başladı. Satıştan elde edilecek gelirin bir kısmının Saray’ın bakımı için harcanacağı açıklanırken, bu girişimin kamuoyunda kendisine verilen destek oranı yüzde 23’te seyreden Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un imajına yardım edip etmeyeceği netleşmiş değil.

Haber Merkezi Diğer
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron

İngiltere’de üzerinde kraliyet ailesine ait sembollerin yer aldığı bardaklar, ABD’deki Beyaz Saray’da da hediyelik eşyalar yıllardır satılıyor. Ancak ilk kez Fransa’daki Elysée Sarayı hediyelik eşya satmaya başladı.

Tümü Fransa’da üretildiği belirtilen ürünlerin satışından elde edilen gelirin bir kısmı 300 yılıık Elysee Sarayı’nın bakımı için harcanacak.

EN PAHALI ÜRÜN ÜZERİNDE ÜLKENİN MOTTOSUNUN YER ALDIĞI ALTIN BİLEKLİKLER

Çevrimiçi dükkanda Macron’un büyük boy posteri yaklaşık 10 euroya, Macron’un fotoğrafının yer aldığı kupalar ise yaklaşık 25 euroya satılıyor.

Üzerinde Fransızca ‘First Lady’ yazan tişörtün fiyatı ise 55 euro.Tişörtlerden bez çantalara, kalemlerden anahtarlıklara çok sayıda ürünün bulunduğu sitede en pahalı ürün ise Frsansa’nın mottosu olan ‘Özgürlük’ (Liberte), ‘Eşitlik’ (Egalite) ve ‘Kardeşlik’ (Fraternite) yazan 14 ayar altın bileklikler.Bilekliklerin fiyatı 250 euro.

Cumhurbaşkanlığını bir marka haline getirmenin 40 yaşındaki Fransız liderin popülaritesine olumlu katkı sağlayıp sağlamaycağı ise henüz net değil.

Zira Macron’a kamuyounda verilen desteğin oranı şu anda yüzde 23 seviyesinde bulunuyor.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.