Dünya Fransa ve Almanyadan teröre karşı ortak eylem planı

Fransa ve Almanya'dan teröre karşı ortak eylem planı

Fransa ve Almanya, terör örgütlerinin mali kaynaklarının kurutulması için AB Komisyonu'na öneri sundu. Mektupta, ''terörün kaynağının kurutulması için AB'nin konu ile ilgili önlemleri hızla alması'' tavsiye edildi.

Haber Merkezi AA
Fransa Maliye Bakanı Michel Sapin ve Alman Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble tarafından gönderilen mektupta, ortak hazırlanan bir eylem planı taslağı AB Komisyonu'na takdim edildi.

İki ülke tarafından sunulan eylem planı, terörle bağlantılı olduğundan şüphelenilen ve AB ülkelerinde yaşayan kişilerin para ve mal varlıklarının dondurulmasını, şüphelilerin para akışlarının bankalarda daha sıkı kontrol edilmesini, özellikle altın ve diğer metalarla ilgili şüpheli satışlar ile para akışının mercek altına alınmasını, yetkililerin şüpheli banka verilerine daha çabuk ulaşmaları için kolaylık tanınmasını öngörüyor.

Mektupta, ''terörün kaynağının kurutulması için AB'nin konu ile ilgili önlemleri hızla alması'' tavsiye edildi.

Fransa'yı ocak ayı başında sarsan terör saldırılarının ardından 27 Ocak'ta düzenlenen AB bakanlar toplantısında konuyla ilgili bir eylem planı hazırlanması istenmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.