Dünya Gagavuz Özerk Yeri Başkanı Erdoğan sayesinde Türkiyenin desteği paha biçilemez

Gagavuz Özerk Yeri Başkanı: Erdoğan sayesinde Türkiye'nin desteği paha biçilemez

Moldova'ya bağlı Gagavuz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah, Türkiye'nin kendilerine desteğinin "paha biçilmez" olduğunu belirterek, "Türk yönetimiyle ilişkilerimiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde çok sıcak, samimi dostluk ve karşılıklı saygıya dayalıdır" dedi.

Haber Merkezi AA
Gagavuz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah ve Cumhurbaşkanı Erdoğan
Gagavuz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah ve Cumhurbaşkanı Erdoğan

Moldova'ya bağlı Gagavuz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara'da yapacağı görüşme öncesi ikili ilişkileri değerlendirdi.

Erdoğan ile görüşmesinde endüstri okulu inşaat projesini ele alacaklarını dile getiren Vlah, Türkiye'nin Gagavuzlara desteği paha biçilmezdir. Türkiye'nin desteğine çok değer veriyoruz" dedi.

"İlişkilerimiz Erdoğan sayesinde çok sıcak"

Türkiye ile ilişkilerin sürekli geliştiğini vurgulayan Vlah, "Türk yönetimi ile ilişkilerimiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde çok sıcak, samimi dostluk ve karşılıklı saygıya dayalıdır. Bu nedenle kendisine çok minnettarız. Erdoğan ve ekibiyle çalıştığımız için şanslıyız. İş birliğimiz sonuçlar veriyor" değerlendirmesinde bulundu.

95 Türk sermayeli şirket kayıtlı

Başkan Vlah, Moldova ve Türkiye arasında 2016'da Serbest Ticaret Anlaşması'nın yürürlüğe girdiğini anımsatarak, "Bu anlaşma sayesinde, Gagavuz Özerk Yeri'nden Türkiye'ye ihracat son 5 yılda yüzde 62,7 arttı. Anlaşma çerçevesinde henüz hayata geçirilmeyen büyük fırsatların olduğundan eminim" diye konuştu.

16 yıllık hasret
bitti
GÜNDEM
16 yıllık hasret bitti

Gagavuzya nerede? Gagavuzlara dair merak edilenler
ÖZGÜN
Gagavuzya nerede? Gagavuzlara dair merak edilenler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 300 milyonluk büyük bir aileyiz
DÜNYA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 300 milyonluk büyük bir aileyiz
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.