Dünya Hindistan polisinden trafik kurallarına Squid Game çözümü Binlerce kez paylaşıldı

Hindistan polisinden trafik kurallarına Squid Game çözümü: Binlerce kez paylaşıldı

Hindistan’da son dönemin popüler dizisi Squid Game’den ilham alan Mumbai polisinin trafik kurallarına uyulması için sosyal medya hesabından paylaştığı gönderi kısa sürede 111 bin kez izlendi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Hindistan polisinden trafik kurallarına Squid Game çözümü: Binlerce kez paylaşıldı
Hindistan polisinden trafik krallarına Squid Game çözümü.

Yayınlandığı 28 günde 111 milyon kez izlenerek büyük bir başarıya imza atan ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran Güney Kore yapımı Squid Game dizisi etkisini sürdürüyor. Bir grup insanın hayatları pahasına oynadıkları çocuk oyunlarını konu alan dizi bu kez Hindistanlı polislere ilham oldu.

MUMBAİ POLİS TEŞKİLATI PAYLAŞTI

Sosyal medya hesaplarından bir görüntü paylaşan Mumbai polis teşkilatı, dizide ilk oyun olan “kırmızı ışık, yeşil ışık” oyununu trafik kurallarına benzetti. Vatandaşlara kırmızı ışıkta durmaları, yeşil ışıkta ise geçmeleri gerektiği çağrısı yapan Mumbai polisi, paylaşımı “Yolda kendi oyununuzun başrolü sizsiniz, kendinizi koruyarak elenmekten kurtulabilirsiniz. Kırmızı ışıkta durun” ifadeleri ile yayınladı. Mumbai polisinin sosyal medya hesabında paylaştığı gönderi kısa süre içerisinde 111 bin kez izlenirken, gönderiye binlerce de yorum yapıldı.

TRAFİK KURALLARI İÇİN PAYLAŞILDI


Mumbai polisi, daha önce de vatandaşların trafik kurallarına ve korona virüs tedbirlerine uyması için yaptığı paylaşımlarda Friends, Harry Potter ve birçok Hindistan yapımı film ve diziden örnekler almıştı.

Squid Game çılgınlığı devam ediyor: Abu Dabi'de gerçek Squid Game yarışması düzenlenecek
HAYAT
Squid Game çılgınlığı devam ediyor: Abu Dabi'de gerçek Squid Game yarışması düzenlenecek

Paris'te Squid Game kaosu: Birbirlerine girdiler
OYNAT 00:47
Paris'te Squid Game kaosu: Birbirlerine girdiler
Dijital yayın platformu Netflix'in en çok izlenenler listesinde ilk sırada olan dizisi Squid Game'in adıyla Paris'te bir dükkan açıldı. Dükkanda satılan dizinin ürünleri için yüzlerce metre kuyruk oluştu ve ürünler için kavga çıktı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.