Dünya İngilterede kritik veri açıklandı Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

İngiltere'de kritik veri açıklandı: Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

İngiltere'de 2021 Haziran'dan 2022 Haziran dönemine kadar ülkeden ayrılanlardan 504 bin daha fazla kişinin ülkeye gelmesiyle bugüne kadarki en yüksek net göç rakamı kaydedildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İngilterede kritik veri açıklandı: Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı
İngiltere

Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) geçen yıl İngiltere'ye, ülkeden ayrılanlardan 504 bin daha fazla kişi geldiğini aktardı. 2015'te kaydedilen 390 bin rekoru da aktarılan son verilerle 504 bin olarak değişti.

Son bir yılda 1,1 milyon yeni göç

Ülkeye göç edenlerin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Haziran 2021-Haziran 2022 döneminde İngiltere'ye gelen toplam kişi sayısının 1,1 milyon olduğu belirtiliyor. Öte yandan, aynı dönemde, 45 bin İngiliz vatandaşı İngiltere'den ayrıldı.

"Afganistan, Hong Kong ve Ukrayna'dan gelenler artışta etkili oldu"

ONS Uluslararası Göç Merkezi Direktörü Jay Lindop, söz konusu artışın, Afganistan, Hong Kong ve Ukrayna'dan gelen ve ülkede yaşama hakkı verilen çok sayıda mülteciden kaynaklandığını söyledi.

"Bir dizi küresel gelişme göç kalıplarını etkiledi"

Jay Lindop, "Bir dizi küresel gelişme, Haziran 2022'ye kadar olan 12 aylık süre içinde uluslararası göç kalıplarını etkiledi. Bütün bunlar birlikte ele alındığında, benzeri görülmemiş olaylardı." diye konuştu.

Lindop, salgın sırasında uzaktan eğitim gören uluslararası öğrencilerin İngiltere'ye gelişlerindeki artış ve insanların ailevi nedenlerle göç etmesi gibi nedenlerin de artışa katkıda bulunduğunu bildirdi.

İngiliz hükümeti, ülkeye girenlerin ve ülkeden ayrılanların sayısı arasındaki farkı azaltma sözü verdi.

İngiltere’de enflasyon 41 yılın en yüksek seviyesinde
EKONOMİ
İngiltere’de enflasyon 41 yılın en yüksek seviyesinde

İngiltere'de sağlık sistemi alarm veriyor: 7,1 milyon kişi tedavi sırası bekliyor
DÜNYA
İngiltere'de sağlık sistemi alarm veriyor: 7,1 milyon kişi tedavi sırası bekliyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.