Dünya İşbirliği itirafı

İşbirliği itirafı

PKK’dan kaçıp teslim olan sağlıkçı kadın terörist, ABD’li ve Fransız doktorlardan 6 ay eğitim aldığını söyledi. Suriye’deki hastanelerde görev yaptığını belirten terörist, örgüt içinde elebaşlarının tecavüzüyle hamile kalan kadınların öldürüldüğünü anlattı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Teslim olan sağlıkçı kadın teröristin ismi güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı.
Teslim olan sağlıkçı kadın teröristin ismi güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı.

Son yıllarda ağır darbe yiyen terör örgütü PKK, yaralı teröristleri tedavi ettirmek amacıyla Temmuz 2013’de kadın bir sağlıkçı kaçırdı. Fırsatını bulunca örgütten kaçıp teslim olan terörist ifadesinde, PKK’nın acımasız ve kirli yüzünü deşifre etti. Irak’ta bir mağaraya götürüldüğünü anlatan terörist, bu süreçte erkek teröristlerin kadınlara tecavüz ettiğine şahit olduğunu söyledi.

HAMİLE TERÖRİSTLER İNFAZ EDİLMİŞ

Daha sonra Suriye bölgesinde 6 ay boyunca Fransız ve ABD’li doktorlardan eğitim aldığını anlatan terörist, Rasulayn Hastanesinde hamile olduğundan şüphelenilen bir teröristin tahlillerini yaptığını, hamile olduğu öğrenilen kadının öldürüldüğünü söyledi. Cinderes’teki hastaneyi ABD’li askerlerin talimatıyla boşaltıp şehir merkezindeki hastaneye geçtiklerini kaydeden kadın terörist, “Savaşta yaralanan teröristleri tedavi etmemi, ardından Türk askerine silah kaldırmamı istediler. Yapmayınca Şehba tarafına gönderdiler” dedi. Zeytin Dalı Harekatı’nda 14-15 yaşındaki çocukların zorla silahlandırılıp Türk askerine karşı çatışmaya gönderildiğini anlatan terörist şunları söyledi: “Örgüt Türk askerlerini sürekli kötülüyor. Teslim olmak isteyenler kaygı duymasın. Türk askeri yardım ediyor, ailelere kavuşturuyor.”

ELEBAŞLARININ ÇARPIK İLİŞKİLERİ

PKK’dan kaçıp teslim olan ‘Karker’ kod adlı başka bir terörist de ifadesinde, elebaşlarından ‘Celal’ kod adlı PKK’lının, ilişki yaşayan 2 teröristin boğularak öldürülmesi emrini verdiğini söyledi. Sözde elebaşlarının diğer teröristlerle çarpık ilişkiler yaşadığına şahit olduğunu da belirten PKK’lı ‘Karker’, çatışmalarda saklandıkları yerden çıkmayan elebaşlarının, çatışmalara çocuk yaştaki teröristleri gönderdiğini anlattı.

REKLAM
  • İki haftada 23 terörist
  • Diyarbakır’da iki terörist öldürüldü. Kocaköy ilçesine bağlı Bozbağlar Köyü sınırları içerisinde JÖH timlerinin önceki gün düzenlediği operasyonda bir grup PKK’lı ile sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada, ‘Zinarin Berxwedan’ kod adlı Hacire Yılmaz ile ‘Zilan Torhildan’ kod adlı Suzan Çelik isimli teröristler etkisiz hale getirildi. Milli Savunma Bakanlığı, 28 Aralık 2018-11 Ocak 2019 tarihleri arasını kapsayan son 15 günde Diyarbakır’da 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat ile patlayıcı yapımında kullanılan 175 kg amonyum nitrat, 103 kg PETN, 100 kg C-4 patlayıcı madde ele geçirildi. 30 EYP de imha edildi.

3 günde 160 bin Kürt bize sığındı
DÜNYA
3 günde 160 bin Kürt bize sığındı

Eski Türkiye olsa ‘terör koridoru’ kurulurdu
GÜNDEM
Eski Türkiye olsa ‘terör koridoru’ kurulurdu
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.