Dünya İsrail 14 Filistinliyi daha gözaltına aldı

İsrail 14 Filistinliyi daha gözaltına aldı

Çeşitli bahanelerle Filistinlilerin evlerine baskın düzenleyerek, haksız yere gözaltı operasyonları yapan İsrail bugün Batı Şeria'da 14 Filistinliyi daha gözaltına aldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İsrail 14 Filistinliyi daha gözaltına aldı
İsrail güvenlik güçleri, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde "Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını" protesto etmek isteyen göstericilere gaz bombası ve plastik mermi kullanarak müdahale etti. (Shadi Hatem - Anadolu Ajansı)

İsrail ordusunun, Batı Şeria'nın El Halil ve Beytüllahim kentlerinde 14 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Filistin Esirler Cemiyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun evlere düzenlediği baskınlarda "arandıkları" iddiasıyla El Halil'de 11, Beytüllahim'de de 3 Filistinliyi gözaltına aldığı belirtildi.

Öte yandan İsrail ordusunun internet sayfasından yapılan açıklamada ise Batı Şeria'da "Hamas'a bağlı 4 aktivist ile taş atan 4 kişinin" aralarında bulunduğu 12 Filistinlinin gözaltına aldığı kaydedildi.

İsrail güvenlik güçleri sık sık çeşitli gerekçelerle Batı Şeria ve Kudüs'te Filistinlilerin evlerine baskın düzenleyip bazı kişileri gözaltına alıyor.

Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail hapishanelerinde 7 binden fazla Filistinli tutuklunun bulunduğunu açıklamıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.