Dünya İsrail Başbakanı Netanyahu Bir savaşın ortasındayız

İsrail Başbakanı Netanyahu: Bir savaşın ortasındayız

İşgalci güçlerin Filistinlileri hedef alan saldırılarına ilişkin açıklama yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Bir savaşın ortasındayız ve tüm gücümüzle saldırmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İsrail Başbakanı Netanyahu: Bir savaşın ortasındayız
Arşiv

İşgalci İsrail kuvvetleri, günlerdir Kudüs ve Gazze başta olmak üzere birçok noktada Filistinlilere şiddet uyguluyor. Şiddetin dozunu günden güne artıran işgalci güçler, 10'u çocuk 30 kişiyi şehit etti.

Saldırılara Hamas'ın yüzlerce füzeyle karşılık vermesinin ardından hava savunma sistemleri alarm veren İsrail'den yeni bir açıklama geldi.

"Savaşın ortasındayız"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Bir savaşın ortasındayız ve tüm gücümüzle saldırmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sözlerine Hamas'ı tehdit ederek devam eden Netanyahu, "Bugün yaptıkları için büyük bedel ödeyecekler." dedi.

"Savaşın" zaman alacağını ifade eden İsrail Başbakanı, "İsrail halkının güvenliğini sağlayacağız." şeklinde konuştu.

El-Kassam Tugayları İsrail'in petrol boru hattını havaya uçurdu
OYNAT 00:20
El-Kassam Tugayları İsrail'in petrol boru hattını havaya uçurdu
İşgalci İsrail ordusunun Filistinli sivillere yönelik hava saldırıları nedeniyle Gazze'den İsrail'e başlatılan füze atışlarında Eilat-Ashkelon petrol boru hattı vuruldu.

Gazze'de yaşayan El-Sakka: Burada tüm aileler tek odada yatıyor olası saldırıda beraber ölmek için
OYNAT 09:02
Gazze'de yaşayan El-Sakka: Burada tüm aileler tek odada yatıyor olası saldırıda beraber ölmek için
İşgalci İsrail'in Kudüs ve Gazze'deki saldırıları artarken, dünyadan izole edilen Gazze'de yaşayan Nur El-Sakka yenisafak.com'dan Taha Hüseyin Karagöz'e konuştu. Bölgede kimsenin can güvenliğinin olmadığını belirten El-Sakka 'Aileler tek odada uyuyor. Saldırırlarsa beraber ölmek için. 29 şehidimiz var. 29 hayat 29 hayal demek bu. Her an üstümüzden uçaklar geçiyor. Herkesten sosyal medyada tepkisini dile getirmesini istiyorum. Türkiye'deki yürüyüşleri görünce 'Evet biz yalnız değiliz. Birileri Filistin'i ve Gazze'yi hala unutmamış' dedim. Bu bizim için çok kıymetli' dedi. Kudüs'e ömrü boyunca hiç gitmediğini anlatan Gazzeli El-Sakka '3 saat uzaklıktaki Kudüs'e gitmek aslında çok kolay ama bir o kadar da zor. Hiç gitmedim' derken duygusal anlar yaşadı.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Kudüs çağrısı: Ümmet adım atmamızı bekliyor
OYNAT 02:23
Bakan Çavuşoğlu'ndan Kudüs çağrısı: Ümmet adım atmamızı bekliyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan ziyareti ve gündeme ilişkin Riyad'da açıklama yaptı. Bakan Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na acil oturum çağrısı yapıldığını ifade ederek, 'Filistin'de yaşananları hep böyle kınıyoruz ama ümmet adım atmamızı bekliyor.' dedi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.