Dünyaİsrail terörü

İsrail terörü!

İsrail işgal kuvvetleri, Gazze’ye uyguladığı ablukada sınır tanımıyor. Geçtiğimiz ay Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatarak tepkileri üzerine çeken İsrail, şimdi de Gazze Şeridi sınırına inşa etmeye başladığı yeraltı duvarını denize uzatacağını açıkladı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Yeraltına duvar inşası 
projesi
Yeraltına duvar inşası projesi

İsrail basınında çıkan haberlere göre, işgalci devlet geçtiğimiz yıl Gazze Şeridi sınırına inşa etmeye başladığı yeraltı duvarını denize kadar uzatacak. Yaklaşık 3 milyar TL'ye mal olacak duvar, 2 yılda tamamlanacak. Duvarı denize uzatma kararının Hamas’ın deniz komandolarını durdurabilmek için alındığı iddia edildi. Hamas’ın silahlı kanadı olan Kassam Tugayları ise tünellerin direniş gruplarının, halkı müdafaa etmek ve topraklarını özgürleştirmek için yaptığı hazırlıklardan biri olduğunu ifade ediyor.

ARALIKLARLA TEPKİ ÖLÇÜYOR

İsrail Ordusu Güney Komutanlığı Başkanı Tümgeneral Eyal Zamir, yaptığı açıklamada, duvarın tamamen İsrail sınırları içerisinde inşa edildiğini iddia ederek, “İnşa, gerilimin tehlikeli bir şekilde yükseltebilir” dedi. İsrail, belirli dönemlerde Mescid-i Aksa’yı kapatmak gibi işgal girişimlerinde bulunarak Müslümanların tepkisini ölçüyor. Nitekim, Mescid-i Aksa’da 14 Temmuz sabahı 3 Filistinli genci katlederek Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatmıştı. Olayın hemen ardından cami girişine metal arama dedektörleri konmuş, tepkiler üzerine dedektörler de kaldırılmıştı.

Çocuklara çarpıp kaçtı

Filistin halkı işgalci güçlere karşı direnirken ‘İsrailli yerleşimci terörü’yle de mücadele ediyor. Mescidi Aksa’nın güneyinde yer alan Silvan Mahallesi’nde İsrailli bir yerleşimcinin 4 Filistinli çocuğa çarpıp kaçtığı belirtildi. Yerel kaynaklar, İsrailli yerleşimcinin kasıtlı olarak çocukların üzerine aracını sürdüğünü belirterek, saldırıdan sonra yerleşimcinin aracıyla olay yerinden hızla kaçarken, yaralanan dört çocuğun tedavi için hastanelere kaldırıldıklarını ifade etti.
Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor
Hayat

Doktorları şaşkına çeviren çocuk: Tavuk gibi yumurtluyor

Endonezya'da yaşayan 14 yaşındaki Akmal, iki yıldır "yumurtladığını" iddia etti. Çocuğun babası, oğlunun 'yumurtladığı' yumurtaların akının olmadığını söyledi.
Mehmet Demirkol: Quaremsa Vida'nın elini sıkmadı
Spor

Mehmet Demirkol: Quaremsa Vida'nın elini sıkmadı

Yorumcu Mehmet Demirkol, Bayern Münih maçında kırmızı kart gören Vida'nın aldığı paranın takım içerisinde huzursuzluğa neden olduğunu söyledi.
'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'
Gündem

'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'

Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi hayatta tutabilmek için çalışan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaptı. Doktorun insan hayatı için gösterdiği bu çaba ise saniye saniye kameralara yansıdı.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...
Cengiz Ünder'e Real Madrid kancası
Spor

Cengiz Ünder'e Real Madrid kancası

Roma formasıyla son 4 maçta 5 gol atma başarısı gösteren Cengiz Ünder için flaş bir transfer iddiası geldi. Dünyaca ünlü Sports Illustrated Dergisi'nde yazan Grant Wahl, Roma'nın mali yönden sıkıntılı bir süreçte olduğunu ifade ederken yıldızını parlatmaya başlayan Cengiz'in satılma olasılığından bahsetti.