Dünya İsrailin alıkoyduğu Ebru Özkandan haber var

İsrail'in gözaltına aldığı Ebru Özkan kim? Ebru Özkan neden tutuklandı?

İsrail'in alıkoyduğu Ebru Özkan'dan haber var

Kudüs'e giden Türk vatandaşı Ebru Özkan'ın Ben Gurion Havalimanı'nda dönüş uçağına binmesine izin verilmedi. İsrail tarafından alıkonulan Ebru Özkan'la ilgili açıklama yapan avukatı, "Tutuksuz yargılanmasını umuyoruz" dedi. Tel Aviv'deki Türk Büyükelçiliği konuyu takip ettiğini açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kudüs'te bulunan Türk vatandaşı Ebru Özkan, dönüş yolculuğu için bulunduğu havalimanında gözaltına alındı
Kudüs'te bulunan Türk vatandaşı Ebru Özkan, dönüş yolculuğu için bulunduğu havalimanında gözaltına alındı

Ziyaret için Kudüs'te bulunan Türk vatandaşı Ebru Özkan, dönüş yolculuğu için bulunduğu havalimanında gözaltına alındı. Dünden bu yana haber alınamadığı için ailesinin de endişe ile beklediği Özkan'dan haber var.

"Tutuksuz yargılanmasını umuyoruz"

  • Özkan'ın avukatı, İsrail'de askeri mahkemede yargılanan müvekklinin tutuksuz yargılanmasına karar verildiğini açıkladı. Avukat, İsrail'de askeri mahkemenin ilk defa 'tutuksuz yargılama' kararı verdiğini vurgularken, müvekkilinin yarın sabah tutuksuz yargılanmasını beklediklerini ifade etti.

Özel bir turla Kudüs'e giden Türkiye vatandaşı Ebru Özkan'ın dönüş için bulunduğu İsrail'in Ben-Gurion havaalanında dün 16.30'da olan dönüş uçağına binmesine müsaade edilmemişti.

İsrail tarafından alıkonulan Özkan'dan o saatten bu yana kendisinden haber alınamamıştı. Ailesinin de endişe içinde beklediği öğrenildi.

İsrail'in gözaltına aldığı Türk vatandaşından haber alınamıyor
DÜNYA
İsrail'in gözaltına aldığı Türk vatandaşından haber alınamıyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.