Dünya İsrailin alıkoyduğu Ebru Özkandan haber var

İsrail'in gözaltına aldığı Ebru Özkan kim? Ebru Özkan neden tutuklandı?

İsrail'in alıkoyduğu Ebru Özkan'dan haber var

Kudüs'e giden Türk vatandaşı Ebru Özkan'ın Ben Gurion Havalimanı'nda dönüş uçağına binmesine izin verilmedi. İsrail tarafından alıkonulan Ebru Özkan'la ilgili açıklama yapan avukatı, "Tutuksuz yargılanmasını umuyoruz" dedi. Tel Aviv'deki Türk Büyükelçiliği konuyu takip ettiğini açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kudüs'te bulunan Türk vatandaşı Ebru Özkan, dönüş yolculuğu için bulunduğu havalimanında gözaltına alındı
Kudüs'te bulunan Türk vatandaşı Ebru Özkan, dönüş yolculuğu için bulunduğu havalimanında gözaltına alındı

Ziyaret için Kudüs'te bulunan Türk vatandaşı Ebru Özkan, dönüş yolculuğu için bulunduğu havalimanında gözaltına alındı. Dünden bu yana haber alınamadığı için ailesinin de endişe ile beklediği Özkan'dan haber var.

"Tutuksuz yargılanmasını umuyoruz"

  • Özkan'ın avukatı, İsrail'de askeri mahkemede yargılanan müvekklinin tutuksuz yargılanmasına karar verildiğini açıkladı. Avukat, İsrail'de askeri mahkemenin ilk defa 'tutuksuz yargılama' kararı verdiğini vurgularken, müvekkilinin yarın sabah tutuksuz yargılanmasını beklediklerini ifade etti.

Özel bir turla Kudüs'e giden Türkiye vatandaşı Ebru Özkan'ın dönüş için bulunduğu İsrail'in Ben-Gurion havaalanında dün 16.30'da olan dönüş uçağına binmesine müsaade edilmemişti.

İsrail tarafından alıkonulan Özkan'dan o saatten bu yana kendisinden haber alınamamıştı. Ailesinin de endişe içinde beklediği öğrenildi.

İsrail'in gözaltına aldığı Türk vatandaşından haber alınamıyor
DÜNYA
İsrail'in gözaltına aldığı Türk vatandaşından haber alınamıyor

PKK'nın Kandil taktiği belli oldu
Gündem

PKK'nın Kandil taktiği belli oldu

TSK, Kandil’e yönelik operasyonun ilk aşamasını tamamladı. İkinci ve üçüncü aşama için bölgeye askeri ve lojistik yığınak yapmaya ağırlık verdi. Dün itibarıyla “derin” üslerden topçu atışlarına başlarken, PKK’nın Kandil’deki teröristleri ikiye bölerek Kocar ve Serteki Bamo dağlarına geçirme hazırlığı yaptığı, 2 bin 300 teröristin bir kısmını Ranya-Süleymaniye ve Kerkük üzerinden Mahmur’a kaydırmaya çalıştığı da öne sürüldü.
CHP standında şehit annesine çirkin saldırı
Gündem

CHP standında şehit annesine çirkin saldırı

Bursa’da CHP'nin standında görevli bir kadın, kendilerine 'Siz teröristlerle nasıl el sıkışırsınız?' diyen şehit annesine saldırdı. Sözlü tartışmanın ardından şehit annesi olduğunu dile getiren Ayşe Güngör’ün çığlıklarını duymayan partili kadın, yaşlı kadın ile kavga etmeye devam etti. Olaydan sonra polis karakoluna giden tarafların birbirinden şikayetçi olmadığı öğrenildi.
Ağrı'daki küçük kızın son görüntüsü ortaya çıktı
Gündem

Ağrı'daki küçük kızın son görüntüsü ortaya çıktı

Ağrı’da Ramazan Bayramı'nın ilk günü ailesi ile birlikte Bezirhane köyüne giden ve evin önünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir 3 gündür AFAD, jandarma ekipleri, korucular ve köylüler tarafından yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. Minik kızın amcası, Leyla'nın kaybolmadan önceki son görüntülerini paylaştı ve küçük kızın üzerindeki yeşil kıyafetiyle kaybolduğunu aktardı. Öte yandan Leyla'nın anne ve babası da çocuklarının durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.