Dünya Kan tüccarları Ateşkesi bozmaya karşılık 3 milyar dolar

Kan tüccarları: Ateşkesi bozmaya karşılık 3 milyar dolar!

Ortadoğu’nun en karanlık isimlerinden BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed’in İdlib’deki ateşkesi bozması için Esed’e para ödediği ortaya çıktı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Muhammed bin Zayed
Muhammed bin Zayed

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın, İdlib kenti için varılan ateşkes anlaşmasını bozması için Beşşar Esed’e büyük miktarda para teklif ettiği ortaya çıktı. Middle East Eye haber sitesinde yer alan haberde, Türkiye ile Rusya arasında 5 Mart’ta imzalanan ateşkes anlaşmasının yapılmasını ve uygulanmasını engellemeye çalışan Prens Nahyan, Esed’e 3 milyar dolar teklif etti.

1 MİLYAR 250 MİLYON DOLAR ÖDEME ALDI

  • Esed’in ateşkesin bozulması karşılığında Nahyan’dan 5 milyar dolar istedi ancak taraflar 3 milyar dolara anlaştı ve ateşkes imzalanmadan önce de 250 milyon dolar ödeme yapıldı. Rusya’nın plandan haberdar olması üzerine, Savunma Bakanı Sergey Şoygu Şam’a giderek Esed’e “Yeni bir saldırı başlatmanı istemiyoruz. Rusya, ateşkesin devam etmesini istiyor” mesajını iletti. Nahyan’ın Şoygu’nun ziyaretinin ardından tekrar bir girişimde bulunduğu ve Esed’e 1 milyar dolar daha ödeme yaptığı öğrenildi.

BAE  açık düşman
GÜNDEM
BAE açık düşman
Abone Ol Google News
Dikkat çok riskli: Bel fıtığı hakkında doğru sanılan 10 yanlış
Hayat

Dikkat çok riskli: Bel fıtığı hakkında doğru sanılan 10 yanlış

Fazla kilolu olmak, ağır yük kaldırmak veya ters hareket yapmak… Bu tür etkenlerle diskleri bir arada tutan bağ dokusunda oluşan gevşeme ve yırtılmalar nedeniyle disk omurilik kanalına doğru yer değiştiriyor. Bu diskin sinire bası yapması sonucunda bel bölgesi başta olmak üzere bacak ve kalçalarda şiddetli ağrıya neden olabilen tabloya da ‘bel fıtığı’ adı veriliyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halit Çavuşoğlu bel fıtığında erken teşhisin çok önemli olduğunu belirterek, “Bel fıtığı dikkate alınmazsa veya bilimsel olmayan, yanlış yöntemlerle zaman kaybedilirse önce ilgili kas grubunda güçte azalma, sonrasında ise tam felç gelişebiliyor” dedi.
Korkusuz dede ve torunun arılarla ilişkisi şaşırtıyor
Gündem

Korkusuz dede ve torunun arılarla ilişkisi şaşırtıyor

Sivas’ta gezgin arıcılık yapan dede ve torunu koruyucu elbise giymeden binlerce arıyı çıplak elleriyle kovana yerleştiriyor. Dede Mehmet Akgün, arılara nazikçe yaklaşılması gerektiğini belirterek, “Ben memur emeklisiyim ve 1970’li yıllardan beri bu arıcılık sektörünün içindeyim. 20 sene çocuklarımla beraber arıcılık yaptık. Daha sonra 30-35 senedir aktif olarak bu mesleği yapmaktayız. Arının bir doğal yapısı vardır. Bizi sokmamasının sebebi ise bizim doğamızdan ve kokumuzdandır. Arı bizi seviyor biz de onu seviyoruz. Zaten oğul arı da insanı pek sokmaz" dedi.
Fenerbahçe'nin en fit futbolcusu belli oldu
Spor

Fenerbahçe'nin en fit futbolcusu belli oldu

Birçok ünlü futbolcuyla bireysel antrenmanlar yapan dünya ve Avrupa eski kick-boks şampiyonu Devrim Akarsu, Fenerbahçe’nin en fit futbolcusunun Hasan Ali Kaldırım olduğunu söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.