Dünya Koronavirüs can almaya devam ediyor 1771 kişi hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle kaç kişi hayatını kaybetti? - Koronavirüs nedir?

Koronavirüs can almaya devam ediyor: 1771 kişi hayatını kaybetti

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs her geçen saatte can almaya devam ediyor. Şu ana kadar Kovid-19 isimli koronavirüs nedeniyle bin 771 kişi hayatını kaybetti. Çin'de salgından etkilenen 70 bin 548 kişi bulunurken, 10 bin 644 kişinin durumu ciddiyetini koruyor. Bölgede son 24 saatte 105 kişi yaşamını yitirirken, tedavi görerek virüsten kurtulan ve sağlığına kavuşan kişi sayısı ise 10 bin 844'e ulaştı.

Haber Merkezi AA
​Kovid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 105 kişi hayatını kaybetti.
​Kovid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 105 kişi hayatını kaybetti.

Çin'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı bin 771'e çıktı.

10 bin 644 kişinin durumu ciddi

Fotoğraf: Arşiv

Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, ülkede Kovid-19 salgınından etkilenen kişilerin sayısı, 10 bin 644'ünün durumu ciddi olmak üzere 70 bin 548'e yükselirken, can kaybı ise biri Hong Kong'da olmak üzere bin 771'e yükseldi.

10 bin 844 kişi sağlığına kavuştu

Ayrıca virüs taşıdıklarından şüphelenilen kişilerin sayısı 7 bin 264'e gerilerken, müşahade altındaki kişi sayısı ise 150 bin 539 olarak açıklandı. Kovid-19 nedeniyle tedavi görerek sağlığına kavuşan ve taburcu edilen kişilerin sayısı ise 10 bin 844'e ulaştı.

Dünyada Koronavirüs alarmı: 11 milyonluk şehir karantinaya alındı
OYNAT 04:40
Dünyada Koronavirüs alarmı: 11 milyonluk şehir karantinaya alındı
Dünya bilim kurgu filmlerine konu olacak bir tehditle karşı karşıya. Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan salgın kısa sürede birçok ülkeye sıçradı, 11 milyon kişinin yaşadığı şehir karantinaya alındı. Peki koronavirüs nasıl ortaya çıktı ve insanlığı hangi boyutta tehdit ediyor?


Çin dışında 57 vaka

Fotoğraf:Arşiv
  • Çin ana karası dışında Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde vaka sayısı 57'ye çıkarken, Makau Özel İdari Bölgesi'nde ise bu sayı 10 olarak açıklandı.

Son 24 saatte 105 kişi hayatını kaybetti

Kovid-19 salgını nedeniyle ülkede son 24 saatte 105 kişi hayatını kaybederken, 2 bin 48 yeni vaka da tespit edildi. Yeni ölüm vakalarının 100'ü koronavirüs salgının merkezi olan Hubey eyaletinde, 3'ü Hunan, 2'si de Guangdong eyaletinde gerçekleşti.

Çin'de korona virüsü hastaları için ikinci bir hastane inşa edildi
OYNAT 01:08
Çin'de korona virüsü hastaları için ikinci bir hastane inşa edildi
Çin'in Vuhan kentinde korona virüsü hastaları için inşa edilen 2. hastanenin önümüzdeki günlerde teslim edilmesi bekleniyor.

Koronavirüs (Kovid-19) nedir?

  • Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık 2019'da ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülke, Çin'de mahsur kalan vatandaşlarını tahliye etmişti.
  • İlk olarak Vuhan'da tespit edilen yeni tip koronavirüsün, kısa sürede diğer kent ve ülkelere yayılması üzerine Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) "acil durum" ilan etmişti.

Rusya'da koronavirüs paniği: Çin yerine Türkiye'den satın alacaklar
OYNAT 00:00
Rusya'da koronavirüs paniği: Çin yerine Türkiye'den satın alacaklar
Çin'de her geçen gün yayılan ve çok sayıda ölüme neden olan koronavirüsün Türk ekonomisine etkisi olumlu yönde seyrediyor. Virüsün tehdit boyutuna ulaşmasının ardından e-ihracatta Türk ürünlerine talep 5 kat artarken, Çin'den sebze ve meyve ithal eden ülkeler Türkiye pazarına yöneldi. Bu ülkelerin başında Rusya geliyor. Moskova, yıllar sonra ilk kez Türkiye'den domates ithalatının 200 bin tona çıkarılmasına yönelik karar tasarısı hazırladı. Çin sınırının geçişlere kapatılmasının ardından, Rus yetkililer Türkiye pazarına yöneleceklerini duyurdu. Salgın nedeniyle ihracatın artacağını vurgulayan sektörün önde gelen temsilcileri, iç pazarda fiyatların artabileceğine işaret ediyor.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.