Dünya MSB Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerinde 3 terörist öldürüldü

MSB: Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerinde 3 terörist öldürüldü

Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerine taciz ateşi açan 3 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hâle getirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
MSB: Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerinde 3 terörist öldürüldü
Arşiv

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Teröristlerin taciz ve saldırı girişimleri cezasız kalmıyor! Kahraman Komandolarımız, Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerine taciz ateşi açan 3 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hâle getirdi." denildi.


ANKA gücünü ispatladı: Mavi Vatan milli radara emanet
FOTOĞRAF 13
Title
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının denizlerde sürüklenen mayınların tespiti için ANKA-Blerin üzerinde bulunan SARPER ve MİLSAR radar sistemlerini kullanarak Aksaz Körfezinde serseri mayın tespit denemeleri yaptığı belirtilmişti.
Title
Söz konusu denemelerin başarıyla tamamlandığı bildirilen açıklamada, ANKA-Blerin fotoğrafları da paylaşıldı.
Title
Her türlü hava koşulunda gece-gündüz takipMİLSAR, 30 kilogramın altında ağırlığı, uzun menzillerden yüksek çözünürlüklü görüntü alabilme kapasitesi, platformlara kolay entegre edilebilme ve kolay kullanım özellikleriyle milli İHA platformlarına güç katıyor.
Title
Hedef tespiti fonksiyonunda yerdeki hareketli hedeflerin tespit ve takibini yapabilen MİLSAR, görüşün hiç olmadığı şartlarda bile mesafeden bağımsız 30 santimetre çözünürlüğe kadar görüntü almaya imkanı sağlıyor.
Title
MİLSAR SARMTI Radarının, mayın tehditleri ortaya çıktıktan sonra Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile koordineli göreve başladığı belirtiliyor. SAR modunda deniz yüzeyindeki geniş alanları tarayarak detaylı görüntü alan MİLSAR’ın çektiği görüntülerden mayınların gerçek zamanlı olarak tespiti yapılabiliyor.
Title
Menzilden bağımsız çözünürlüğüyle kaliteli geniş alan gözetleme imkanı sunan MİLSAR ile birlikte, her türlü hava koşulunda, gece ve gündüz anlık olarak mavi vatan sınırları içine girmiş ve yüksek güvenlik tehlikesi oluşturan serseri mayınların tespitinde kullanılabilecek önemli bir kabiliyet seti geliştirilmiş oldu.
Title
ANKA İnsansız Hava Aracı nedir?Türk İnsansız Hava Aracı Anka, TAI Anka, TUSAŞ Anka ya da yaygın ismiyle Anka, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. tarafından geliştirilen insansız hava aracıdır.
Title
ANKA’nın gelişim süreci4 Aralık 2004 tarihinde, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) arasında imzalanmış olan sözleşmeyle yürürlüğe giren Türk İnsansız Hava Aracı (TİHA) Programı ile söz konusu araç Türk Silahlı Kuvvetlerinin orta irtifa uzun havada kalışlı bir İnsansız Hava Aracı (İHA) sistemi gereksinimleri karşılamaya yönelik olarak geliştirilmiştir.
Title
Anka’nın teknik özellikleri nelerdir?Genel özelliklerMürettebat: yokGövde uzunluğu: 8 mKanat açıklığı: 17 mKanat alanı: 13.6 m²Kanat Açıklık Oranı - : 22Kanat Ok Açısı (çeyrek veter): 0Toplam Kalkış Ağırlığı: 1.500 kgYakıt ağırlığı: 250 kgYararlı Yük Ağırlığı: 200 kgMotor: 1× Thielert Centurion 2.0 dört-silindirli, turbo dizel, 155 hp (114 kW)[9] , PD170 DİZEL MOTOR
Title
PerformansAzami hız: 217 kms (117 knot,135 mph)Olağan Seyir Hızı: > 75 knotServis irtifası: 30,000 ftHavada Kalış Süresi: 24 - 32 saatHarekât yarıçapı: 200 km (124 mi)[11]-Uydu kontrolü ile sınırsız(Anka-S)Çevre şartları: 15kts yan rüzgar, 20 kts baş rüzgarı, sıcaklık, nem, yağmur ve buzlanma sınırları, MIL-HDBK-310 ile tanımlanmıştır.
Title
AviyoniklerRadar: Aselsan SarAselFlir 300 infrared görüntüleme ve lazer işaretleme (ANKA-A ve Anka-B:Geliştirme versiyonları)Yeni nesil Aselsan CATS infrared görüntüleme ve lazer işaretleme (ANKA-S: Üretim versiyonu)SATCOM uydudan yönetim sistemi (ANKA-S)Silah sistemleri (Anka-S)Roketsan UMTASRoketsan CİRİTRoketsan MAM-L
Title
Title
ANKA
ANKA gücünü ispatladı: Mavi Vatan milli radara emanet
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), insansız hava aracı ANKA-B'lerin radar sistemleri kullanılarak yapılan "serseri mayın tespit" denemelerinin başarıyla tamamlandığını duyurdu.

MSB'den tarihi Somali fotoğrafı
GÜNDEM
MSB'den tarihi Somali fotoğrafı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.