Dünya Muhalifler Hamaya operasyon başlattı

Muhalifler Hama'ya operasyon başlattı

Suriye'de İslami Cephe'ye bağlı Ceyş'ul İslam grubunun öncülüğündeki muhaliflerin, ordu birliklerinin 3 ay önce ele geçirdiği Hama'nın kuzey kırsalını geri almak için saldırı başlattığı belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Muhalifler Hamaya operasyon başlattı

Ceyş'ul İslam'ın komutanlarından Ebu Muaz,"Operasyonun amacı Hama'nın kuzey kırsalını tamamen özgürleştirmektir. Bu operasyon Esed rejiminin Şam'ın Guta ve Dareyye bölgelerinde yaptığı katliama bir cevaptır" dedi.

Yerel kaynaklar da Esed'e bağlı ordu birliklerinin bölgedeki önemli merkezlerinden birisi olan Maharda kenti çevresindeki köy ve kontrol noktalarına saldıran muhaliflerin, Maharda'yı kontrol altına alarak, Hama Askeri havalaanını ateş altına almak ve Morek kentindeki Esed güçlerini kuşatmayı hedeflediğini belirtti.

Hama kuzey kırsalında başlatılan saldırının, ordu birliklerinin dışarıdan yardım almasının kolay ve rejimin kontrolündeki Hama Askeri Havaalanına yakın olması sebebiyle muhaliflerin düzenlediği en zor saldırılardan biri olarak değerlendiriliyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.