Dünya NATOdan Türkiyeye destek klibi Müttefiklerimizle birlikteyiz

NATO'dan Türkiye'ye destek klibi: Müttefiklerimizle birlikteyiz

NATO, Türkiye'nin ittifaka sağladığı katkıları anlatan klip paylaştı. "NATO ortak değerlerden oluşan bir ailedir. Barış ve istikrar için müttefiklerimizle birlikteyiz. Türkiye NATO'dur. Biz NATO'yuz." mesajıyla paylaşılan klipte, Türk güvenlik güçlerinin görüntülerine de yer verildi.

Haber Merkezi AA
ARŞİV
ARŞİV

NATO'nun resmi Twitter hesabından paylaşılan klipte, Muharip Jet Pilotu Esra Özatay'ın anlatımıyla Türkiye'nin ittifaka sağladığı farklı katkılar aktarıldı.

Klipte, Özatay, "Müttefikler olarak ortak değerleri paylaşıyoruz. Hem bu değerleri hem de birbirimizi korumak için birlikte hareket ediyoruz. NATO'ya desteğimiz Türkiye'nin ittifaka katıldığı 1952 yılına dayanmaktadır. NATO görev ve harekatlarına en fazla katkı sağlayan ülkelerden biriyiz. İttifaktaki ilk kadın jet pilotu Leman Bozkurt Altınçekiç'in Türk olmasından gurur duyuyoruz." ifadesini kullandı.

  • Her NATO üyesinin eşit derecede söz hakkı olduğuna dikkat çekilen klipte, kararların birlikte alındığının altı çizildi ve "Birlikte daha güçlüyüz ve güvendeyiz." mesajı verildi.

NATO resmi Twitter hesabından Türkiye paylaşımı
OYNAT 01:35
NATO resmi Twitter hesabından Türkiye paylaşımı
NATO resmi Twitter hesabından paylaşılan videoda, 'NATO ortak değerlere sahip bir ailedir. Barış ve istikrar için Müttefiklerimizle birleşiyoruz. Türkiye NATO'dur. Biz NATO'yuz' ifadelerine yer verildi.
Abone Ol Google News
Yargıtay’dan emsal karar: Arızalanan sıfır araç yenisiyle değişecek
Ekonomi

Yargıtay’dan emsal karar: Arızalanan sıfır araç yenisiyle değişecek

Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren karar Yargıtay Hukuk Genel Kurulundan geldi. Emsal kararla sık sık arızalanan ve kısa sürede birçok parçası değişen sıfır araçlar yenisiyle değiştirilecek. Sıfır kilometre aracın birçok parçasının değişmesi ve motorunun yeniden sökülüp takılmasının gizli ayıp niteliğinde olduğunu hüküm altına alan Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, bu tür durumlarda bayinin aracı yenilemesinden sorumlu olduğuna dikkat çekti.
Haluk Levent başlattı çığ gibi büyüdü: Ünlü isimlerden sosyal medyada seferberlik
Hayat

Haluk Levent başlattı çığ gibi büyüdü: Ünlü isimlerden sosyal medyada seferberlik

İhtiyaç sahipleri için kurucusu olduğu AHBAP yardım kuruluşu ile sürekli çalışan şarkıcı Haluk Levent, koronavirüs sonrası oluşan süreçte de oluşan mağduriyetleri gidermek için harekete geçti. Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile sayısız ünlü ismi harekete geçiren Levent, adeta sosyal medyada seferberlik başlattı. #dayanışmagunleri kampanyası kısa sürede çığ gibi büyüdü.
Enfekte olmuş hamilelerden bebeğe virüsün geçip geçmediği tartışılıyor
Dünya

Enfekte olmuş hamilelerden bebeğe virüsün geçip geçmediği tartışılıyor

Dünya genelinde 200 milyondan fazla hamile kadın, yeni virüs bulaşma riski altında. Çin ve ABD'li yetkililer bebeklerin annelerinden izole edilmesi gerektiğini söylüyor. Dünya Sağlık Örgütü ise emzirmenin çok önemli olduğuna vurgu yaparak gerekli önlemler alınmak suretiyle bebeğin anne ile birlikte olması gerektiği savunuyor. Annenin maske takmasını, beslenmeden önce ellerini ve göğüslerini yıkamasını ve virüsün bebeğine yayılmasını önlemek için başka önlemler almasını tavsiye ederken, emzirmenin olmaması durumunda sağılarak bebeğe sütün verilmesinin önemine dikkat çekiyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.