Dünya Netanyahunun eşinden şişe skandalı

Netanyahu’nun eşinden “şişe” skandalı

İsrail, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun eşi Sara Netanyahu’nun başrolde olduğu garip bir skandalla çalkalanıyor. Sara Netanyahu, devlet tarafından ödenen ve depozitosu bulunan içeceklerin şişelerini güvenlik görevlilerine vererek 24 bin şekel (14 bin 750 TL) eden depozito ücretini kendi hesabına geçirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Netanyahu’nun eşinden “şişe” skandalı

Netanyahu ailesinin konutunun güvenliğinden sorumlu bir çalışan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun eşi Sara Netanyahu ile ilgili şok eden açıklamalar yaptı. İsrail’i karıştıran açıklamaya göre Sara Netanyahu, devlet tarafından ödenen ve depozitosu bulunan içeceklerin şişelerini güvenlik görevlilerine veriyor, depozito paralarının ise kendisine verilmesini istiyordu. Bayan Netanyahu’nun talimatı yerine getirildi ve maliyeti 24 bin şekel (14 bin 750 TL) olan tüm şişelerin depozitosu Sara Netanyahu’ya verildi.

Netanyahu ailesinin eski güvenlik görevlisi "Sara Netanyahu boş şişeleri bakkala geri götürmemizi ve depozito paralarını iade almamızı emretti. Sonra da bu paraları cebine attı! Bu miktar 4 senede 24 bin şekele (14 bin 750 TL) ulaştı. Bu para onun harçlığı idi!" ifadelerini kullandı.

 

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve eşi Sara Netanyahu KÜBRA TOKUŞ   2015-01-30T17:57:42.0539011+02:00   İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve eşi Sara Netanyahu İsrail gazetesi Yediot Ahronot’un haberine göre Hükümetin Hukuk Danışmanı ve denetçi konumundaki Ülke Kontrolörünün tüm yaşananlardan haberi vardı ancak skandala engel olmak için hiçbir şey yapmadılar. Aslında her iki taraf da neler olduğunu biliyordu ancak araştırma sorumluluğunu birbirlerine atmışlardı.

Netenyahu'nun makamından açıklama yapıldı

Güvenlik görevlisinin açıklamalarını “iddia” olmaktan çıkarıp adeta satır satır onaylayan cevap ise Netanyahu’nun makamından geldi.

Netanyahu’nun makamından yapılan açıklamada, Netanyahu ailesi tarafından şişe depozito paralarını içeren bir çekin bankaya yatırılarak devlete iade edildiği belirtildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.