Dünya Bir ülkede daha koronavirüs aşısı zorunlu oluyor

Bir ülkede daha koronavirüs aşısı zorunlu oluyor

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da kamu çalışanlarına yeni tip koronavirüs aşısı zorunluluğu getirileceği bildirildi. Aşı kartı ya da PCR test sonucunu göstermeyen çalışanların iş yerlerine girmelerine ise izin verilmeyecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Nijeryada kamu çalışanlarına Kovid-19 aşısı zorunluluğu getiriliyor
Foto/arşiv

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da kamu çalışanlarına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı zorunluluğu getirileceği bildirildi.

Hükümet Sekreteri ve Kovid-19'la Mücadele Başkanı Boss Mustapha, basına yaptığı açıklamada, 1 Aralık'tan itibaren kamu çalışanlarından, iş yerlerine girebilmeleri için Kovid-19 aşı kartını ya da 72 saat içinde yapılan negatif PCR testi sonucunun isteneceğini ifade etti.

Texas’ta dikkat çeken Kovid-19 aşısı kararı: Şirketlere yasak getirildi
KORONAVİRÜS
Texas’ta dikkat çeken Kovid-19 aşısı kararı: Şirketlere yasak getirildi

Aşı kartı ya da PCR test sonucunu göstermeyen çalışanların iş yerlerine girmelerini izin verilmeyeceğini aktaran Mustapha, "Yakında süreci yönlendirmek için hizmet çapında uygun bir tavsiye ve genelge yayınlanacak." dedi.

Afrika'nın en kalabalık ülkesi Nijerya'da, salgının başından bu yana 208 bin 153 kişi virüse yakalandı, bunlardan 195 bin 936'sı sağlığına kavuştu, 2 bin 756 kişi ise yaşamını yitirdi.

  • Nijerya'da 5 Mart'ta başlayan kitlesel aşı kampanyasında 7,5 milyondan fazla kişi aşı oldu.

DSÖ koronavirüsün kökeninin araştırılması için danışma grubu kurdu
KORONAVİRÜS
DSÖ koronavirüsün kökeninin araştırılması için danışma grubu kurdu

Herkes Turkovac olsun
KORONAVİRÜS
Herkes Turkovac olsun

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.