Dünya Nijeryada okul çöktü 10 çocuk öldü

​Son dakika: Nijerya'da okul çöktü

Nijerya'da okul çöktü: 10 çocuk öldü

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Lagos kentinde, 3 katlı ilkokul binasının çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 10 öğrenci öldü.

Haber Merkezi Diğer
Nijerya'daki faciada bir çocuk yıkıntılar arasından canlı kurtarıldı.
Nijerya'daki faciada bir çocuk yıkıntılar arasından canlı kurtarıldı.

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Lagos kentinde, 3 katlı ilkokul binasının çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 10 öğrencinin öldüğü bildirildi. Ulusal basında çıkan haberlerde, kentin Ifataji bölgesindeki Baden Özel İlkokulu binasının, eski ve bakımsız olması nedeniyle çöktüğü belirtildi.

Enkaz altında kalan 10 öğrencinin cesedine ulaşıldığı, yaklaşık 50 çocuğun da kurtarıldığı kaydedilen haberlerde, bölgede arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

  • Nijerya'nın Lagos kentinde 2016'da bir binanın çökmesi sonucu 34 kişi, Akwa Ibom eyaletinde de bir kilisenin çökmesi sonucu en az 160 kişi hayatını kaybetmişti.

Nijerya’da yüzlerce kişi çöken binanın enkazı altında kaldı
OYNAT 01:09
Nijerya’da yüzlerce kişi çöken binanın enkazı altında kaldı
Nijerya'da içerisinde bir eğitim kurumun da olduğu bir binanın çöktüğü ve yüzlerce kişinin enkaz altında kaldığı aktarıldı.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.