Dünya Nikaragua Devlet Başkanı Ortega piskoposları "terörist" olarak nitelendirdi

Nikaragua Devlet Başkanı Ortega piskoposları "terörist" olarak nitelendirdi

Orta Amerika ülkesi Nikaragua'nın Devlet Başkanı Daniel Ortega, Roma Katolik piskoposlarını "terörist" olarak nitelendirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Nikaragua Devlet Başkanı Ortega piskoposları terörist olarak nitelendirdi
Arşiv

Ortega, yaptığı açıklamada, 2018'de başlayan hükümet ile muhalif gruplar arasındaki şiddet olaylarının "dış destekli bir darbe girişimi" olduğu iddiasında bulundu.

Şiddet olaylarına arabuluculuk yapan piskoposların sunduğu plana atıfta bulunan Ortega, Katolik kilisesi piskoposlarını "terörist" olarak nitelendirdi.

Daniel Ortega
Daniel Ortega
Yankee'lerin hizmetinde imzaladılar ve bu piskoposlar da terörist.” ifadesini kullandı.

Amerikalar Arası İnsan Hakları Komisyonuna göre, Nikaragua'da 2018'de Daniel Ortega liderliğindeki Sandista Ulusal Kurtuluş Cephesi hükümetine karşı kitlesel protestolarda 325 kişi hayatını kaybetmiş, on binlerce protestocu hapse atılmıştı.

Nikaragua'da binlerce kişi sokakta: Kilise'nin yanındayız
DÜNYA
Nikaragua'da binlerce kişi sokakta: Kilise'nin yanındayız

Nikaragua’daki San Cristobal yanardağı şehri küle boğdu
OYNAT 00:48
Nikaragua’daki San Cristobal yanardağı şehri küle boğdu
Nikaragua'nın başkenti Managua'nın kuzeybatısında yer alan ve üç gündür aktif hale gelen San Cristobal Yanardağı Chinandega şehrini küle boğdu.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.