Dünya Otoparkta uyumak zorunda kalan ABDli askerlere Bidendan özür

Otoparkta uyumak zorunda kalan ABD'li askerlere Biden'dan özür

Joe Biden'ın yemin töreni için Washington'a konuşlandırılan ve törenin ardından otoparka gönderilen Ulusal Muhafızların görüntülerinin tepki toplaması üzerine, ABD başkanı özür diledi. ABD askerlerinden biri "Bizi kapalı bir otoparkın köşesine gönderdiler. İnanılmaz derecede ihanete uğramış hissediyoruz" ifadesini kullanmıştı.

Haber Merkezi AA
Otoparkta uyumak zorunda kalan ABDli askerlere Bidendan özür
Kongre Binası’nda görevli Ulusal Muhafızların bir kısmı otoparkta yatırılmıştı.

ABD'de 46'ncı Başkan Joe Biden'ın yemin töreni için Washington'a konuşlandırılan ve törenin ardından otoparka gönderilen Ulusal Muhafızlar, kötü muameleye maruz kaldıklarını belirterek tepki göstermişti.

ABD'li askerler şikayetçi: Yemin töreninden sonra bizi soğukta yerde yatırdılar
DÜNYA
ABD'li askerler şikayetçi: Yemin töreninden sonra bizi soğukta yerde yatırdılar

Ulusal Muhafızlar, internet bağlantısının olmadığı ve sadece bir elektrik prizinin bulunduğu garajda, soğukta yerde yatırıldıklarını ifade etmişlerdi.

  • ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden, Kongre Binası’nda görevli Ulusal Muhafızlardan bazılarının bir otoparkta uyurken çekilen fotoğraflarının eleştirilere neden olmasının ardından özür diledi.

BBC'nin haberine göre Biden, Ulusal Muhafızların otoparkta uyumak zorunda kalması üzerine, birliğin komutanını arayarak olanlar için özür diledi ve ihtiyaçlarını sordu.

Biden’ın yemin töreni öncesi kongreye yığılan askerlerden 200'ünün Kovid-19 testi pozitif
DÜNYA
Biden’ın yemin töreni öncesi kongreye yığılan askerlerden 200'ünün Kovid-19 testi pozitif
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.