Dünya Paris&8217;te göçmen avı

Paris’te göçmen avı

Haber Merkezi Yeni Şafak
Paris’te göçmen avı
Paris’te göçmen avı
Fransız polisi yüzlerce göçmenin kaldığı bir binaya yaptığı baskının ardından Afrikalı göçmenlerin bina önünde kurduğu kampı da zorla kullanarak boşalttı. Aralarında çok sayıda çocuğun bulunduğu göçmenlerin bir kısmı otellere, 60’ı aşkını da sınırdışı merkezlerine götürüldü. Önceki gün 800 polis Paris’in Cachan banliyösündeki eski üniversite binasını basarak 500’ü aşkın göçmeni boşaltmışı. Cuma akşamı polis bu kez kamp alanını basarak, göçmenleri zorla çıkardı.

25 BİN GÖÇMEN SINIRDIŞI İÇİN BEKLİYOR

Kaldıkları sosyal konutlardan polis zoruyla çıkartılan göçmenlerin çoğunluğu Fildişi Sahilleri ve Mali gibi Afrika ülkelerinden gelen kesimlerden oluşuyor. Sınır Tanımayan Eğitim Ağı (RESF) sözcüsü Richard Moyon, valiliğin göçmenlere 10 gün geçici olarak otelde kalma önerisinde bulunduğu ancak oturum izni verileceğine dair herhangi bir tarih vermediğini söyledi. Uygulamanın mimari İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy 2006 yılında 25 bin göçmeni sınırdışı etmeyi planlıyor.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.