Dünya Suriyede muhalifler 29 kişiyi etkisiz hale getirdi

Suriye'de muhalifler 29 kişiyi etkisiz hale getirdi

Suriye'de muhalif grupların, Lübnan sınırındaki Zebedani ilçesinde 18'i Hizbullah milisi, 11'i rejim askeri 29 kişiyi etkisiz hale getirdiği bildirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Suriyede muhalifler 29 kişiyi etkisiz hale getirdi
Suriye'de silahlı muhalif grupların, başkent Şam'ın kuzeybatısında yer alan Lübnan sınırındaki Zebedaniilçesinde 18'i Hizbullah milisi, 11'i rejim askeri 29 kişiyi etkisiz hale getirdiği bildirildi.

Zebadani Yerel Koordinasyon Komitesi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Silahlı muhaliflerle Hizbullah destekli rejim güçleri arasında şiddetli çatışmaların çıktığı Cebel Şarki bölgesinde, 18'i Hizbullah milisi, 11'i rejim askeri etkisiz hale getirildi.

Öte yandan Esed güçlerinin bölgedeki muhaliflere top ve füzelerle saldırılar düzenlediği ifade edildi.

Muhaliflerin, Lübnan üzerinden elde ettikleri askeri mühimmatı Zebedani'den Şam ve ülkenin iç kesimlerine ulaştırdığı, rejim güçleri ile Hizbullah milislerinin de buna engel olmak için Zebedani'ye saldırdığı kaydedildi.

Bu arada, rejim güçlerinin Zebedani'ye saldırmasına karşılık olarak muhalif birlikler de İdlib kırsalında bulunan ve çoğunluğu Şii olan rejimin kontrolündeki Fua ve Kafraya köylerine ağır silahlarla saldırılar düzenliyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.