Dünya Trump Ivankanın BM elçisi olarak iyi bir iş çıkaracağına inanıyorum

Trump: Ivanka'nın BM elçisi olarak iyi bir iş çıkaracağına inanıyorum

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada herkesin kızı Ivanka Trump’ın yeni Birleşmiş Milletler (BM) Elçisi olmasını istediğini belirtti. Trump, kızı Ivanka için, "Bu görevde çok iyi bir iş çıkaracağından eminim" dedi.

Haber Merkezi DHA
ABD Başkanı Donald Trump ve kızı Ivanka Trump
ABD Başkanı Donald Trump ve kızı Ivanka Trump

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada herkesin kızı Ivanka Trump’ın yeni Birleşmiş Milletler (BM) Elçisi olmasını istediğini söyledi.

  • Trump tweet'inde şu ifadeleri kullandı: "Herkesin Ivanka Trump’ın Birleşmiş Milletler Elçisi olmasını istemesi çok hoş. Bu görevde çok iyi bir iş çıkaracağından eminim ancak akraba kayırma (nepotizm) protestolarını şimdiden duyar gibiyim. Bu görevi isteyen pek çok harika insan var”

ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, bu yıl sonundan geçerli olmak üzere Salı günü istifa ettimişti. Haley ile Beyaz Saray'da Salı sabahı biraraya gelen Trump, Nikki Haley'nin görevdeki performansını övmüş, "İnanılmaz bir iş çıkardı, harika bir insan" demişti.

Başkan Trump, Haley'nin görevde 2 yılı tamamladıktan sonra ayrılmak istediğinden daha önce bilgisi olduğunu, altı ay önce "İki yıl sonunda ara vermek istiyorum" dediğini aktarmıştı.

ABD medyasında yer alan haberlerde, Haley’in 2020 seçimlerinde Trump’a karşı yarışmayacağı, Trump’ın seçim kampanyasına destek vereceği belirtildi.

Trump'tan Brunson tweeti
DÜNYA
Trump'tan Brunson tweeti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.