DünyaTürkiyeden Arnavutluka bir milyon dolarlık bağış

Türkiye Arnavutluk arasındaki yardımlaşma

Türkiye'den Arnavutluk'a bir milyon dolarlık bağış

Arnavutluk Savunma Bakanı Olta Xhaçka, ülkesinin 2018 yılı bütçe tasarısı toplantısında Türkiye'nin Arnavutluk silahlı kuvvetlerine bir milyon dolar bağış yapacağını açıkladı. Xhaçka " 2018 yılında Türkiye'nin yaklaşık bir milyon dolarlık bağışından da yararlanacağız" dedi.

Haber MerkeziAA
​Arnavutluk Savunma Bakanı Olta Xhaçka
​Arnavutluk Savunma Bakanı Olta Xhaçka

Arnavutluk Savunma Bakanı Olta Xhaçka, Türkiye'nin ülkesinin silahlı kuvvetlerine yaptığı yardımlara değinerek "Türkiye'nin yılda yaklaşık bir milyon dolarlık bağışından da yararlanacağız." dedi.

Arnavutluk Savunma Bakanı Xhaçka, Meclis Ulusal Güvenlik Komisyonunda, bakanlığının 2018 yılı bütçe tasarısıyla ilgili düzenlenen oturumda konuşma yaptı.

Bakan Xhaçka, savunma bütçesinin artırılması konusuna değinerek bunun müttefik ülkelerin yardımı ve bağışlarıyla sağlanabileceğini vurguladı.

Türkiye'den Arnavutluk'a bağış

Türkiye'nin Arnavutluk Silahlı Kuvvetlerine sağladığı desteğe değinen Xhaçka, "Bütçeye, müttefiklerimizin 2018 yılı yardım ve bağışlarıyla katkı sağlayacağız. Türkiye'nin yılda yaklaşık bir milyon dolarlık bağışından da yararlanacağız." şeklinde konuştu.

REKLAM

İtalya'nın da yıl sonuna kadar 7 milyon avro değerinde 5 bin otomatik silah hediye edeceğini anımsatan Xhaçka, bu bütçe tasarısının, NATO üyesi olarak taahhüt ve yükümlülükler doğrultusunda, savunma alanındaki reformların gelişiminin sürekliliğini sağladığını aktardı.

Xhaçka, büyüme eğilimini sunan ilk ülkelerden oldukları için NATO tarafından takdirle karşılandıklarını sözlerine ekledi.

Cengiz Ünder yine attı
Spor

Cengiz Ünder yine attı

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Roma deplasmanda Shakhtar ile karşılaştı. Milli gururumuz Cengiz Ünder, Roma'yı 1-0 öne geçiren golü attı
PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi
Gündem

PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi

TSK'nın ÖSO ile birlikte Afrin'de PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik yürüttüğü ’Zeytin Dalı Harekatı’na Muş Emniyet Müdürlüğünde görevli PÖH'ler de gönderildi. Harekata katılmak için Özel Harekat Polislerinin tamamı gönüllü olunca aralarında kura çekimi yapıldı.
Bayern Münih maçı sonrasında Alex de Souza'dan olay paylaşım
Spor

Bayern Münih maçı sonrasında Alex de Souza'dan olay paylaşım

Fenerbahçe tarihinin efsane isimleri arasında bulunan Alex de Souza, Beşiktaş'ın Bayern Münih'e 5-0 mağlup olduğu maçın ardından sosyal medyada ses getiren bir paylaşımda bulundu. Alex de Souza'nın 7 yıl önce oynanan ve hat-trick yaptığı maçı, bu müsabakadan sonra paylaşması manidar bulundu.
Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın
Gündem

Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın

Adana Ceyhan'da internet üzerinden yayımlanan bir dizide uyuşturucuyu ile suçu ve suçluyu övdükleri ileri sürülen oyunculara polis şafak vakti operasyon yaptı. Diziyi izleyen polis dizi filmi içerisinde “Muzlu Süt mü Sigara mı” isimli sahnesinde alenen uyuşturucu madde kullanımına özendirme suçunun oluştuğunu belirledi.
Çukur dizisinden tepki çeken sahneye özür geldi
Hayat

Çukur dizisinden tepki çeken sahneye özür geldi

Çukur son bölümünde yayınlanan trafik polisi sahnesi, sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Trafikte makas atarak ilerleyen Emrah Komiser'in kendisini durduran polis memuruna 'Haritadan yer seç' ifadesinde bulunması, izleyicilerin tepkisini çekti. Ay Yapım tepkiler sonrasında, Emrah Amir'in trafik polisinden özür dileme sahnesini yayınladı. İşte Emrah Komiser'in trafik polisinden özür dileme sahnesi...