Dünya Yakalanan Filistinli firariden duygu dolu mektup Sana son kez sarılamadım anne

Yakalanan Filistinli firariden duygu dolu mektup:  Sana son kez sarılamadım anne

İsrail hapishanesinden kaçış operasyonunun lideri Abdullah el-Arida, yeniden tutuklandıktan sonra hasta annesine duygu dolu bir mektup gönderdi: Sen bu dünyadan ayrılmadan önce sana sarılmaya çalıştım ama nasip olmadı. Gönlümdesin ve vicdanımdasın. Cebimde size hediye olarak bir kutu bal vardı. Tutuklandığımda el koydular.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Yakalanan Filistinli firariden duygu dolu mektup: ​Sana son kez sarılamadım anne, Hapishaneden kaçan Filistinliler yakalandı mı?
Abdullah el-Arida

İsrail hapishanesinden kaçış operasyonunun lideri mahkûm Mahmud Abdullah el-Arida, yeniden tutuklanmasının ardından avukatı aracılığıyla hasta annesine duygu dolu bir mektup gönderdi. Bölge sakinlerinin firar eden bir mahkûma yardım etmekle suçlanmaması için Arapların kasabalarına kasıtlı olarak girmediğini söyleyen el-Arida, annesine hitaben yazdığı mektupta, “Sen bu dünyadan ayrılmadan önce sana sarılmaya çalıştım ama nasip olmadı. Gönlümdesin ve vicdanımdasın. Müjdeler olsun ki 25 yıllık mahrumiyetten sonra memleketimin tarlalarından incir ve nar yedim, kekik yedim, guava yedim. Cebimde size hediye olarak bir kutu bal vardı. Tutuklandığımda el koydular” ifadelerine yer verdi. Mektupta, tekrar tutuklanmadan önce Gilboa Hapishanesi’nden firar etmeyi başardığı beş gün boyunca yaşadıklarından ve özgürlüğünden bahseden el-Arida, bunun tüm hayatına değer olduğunu söyledi. Avukatı Halid Mahacna ise mahkûmun moralinin çok yüksek olduğunu belirtti.

İsrail'den ağır işkence
DÜNYA
İsrail'den ağır işkence

Özgürlüğe kaçış
DÜNYA
Özgürlüğe kaçış

“EN GÜZEL GÜNLERİMDİ”

  • İsrail güçlerince yakalanan diğer bir mahkûm olan Yakup Mahmud Kadri de daha önce, yaşadığı sürece özgürlük arayışına devam edeceğini ifade etmişti. Filistin Esirler Heyeti’nin avukatı Hannan el-Hatib’in, Kadri’yi hapishanede ziyareti sonrası Filistin Kurtuluş Örgütü’nden yapılan yazılı açıklamada, tutuklunun, “Hayatta kaldığım sürece özgürlüğümü aramaya devam edeceğim. Hayatımın en güzel günleri, İsrail’in tutuklamasından kurtulmuş bir şekilde Filistin’in havasını soluduğum günlerdi. Sokakta çocukları gördüm, içlerinden birini öptüm ve bu özgür olduğumda yaptığım en güzel şeydi” dediği ifade edilmişti. Açıklamada, İsrail hapishanesinde battaniyeden başka bir şeyin olmadığı çok küçük bir yerde tutulduğunu, buranın insana direncini kaybettirdiğini belirten Kadri’nin, kendisini sorgulayanların “psikolojik işkence” yaptığını söylediği de bildirilmişti.

İşgalci İsrail polisi Filistinli bir aileye saldırdı
OYNAT 01:29
İşgalci İsrail polisi Filistinli bir aileye saldırdı
İşgalci İsrail güçleri, Batı Şeria'nin El Halil kentinde Filistinli Qafisha ailesine saldırarak, aileden 2 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan Diaa Tarık Abdul-Mehdi Qafisha ve Muhammad Fawaz Abdul-Ghani Qafisha adlı iki gencin bilinmeyen bir yere götürüldüğü bildirildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.