Dünya Yol izin belgesi olmayan 14 kişi gözaltına alındı

Yol izin belgesi olmayan 14 kişi gözaltına alındı

Denizli'de,ülke içinde seyahat etmeleri için gerekli 'yol izin belgesi' olmayan İran ve Afganistan uyruklu 14 kişi gözaltına alındı.

Haber Merkezi AA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Denizli'de, ülke içinde seyahat etmeleri için gerekli "Yol izin belgesi" olmayan İran ve Afganistan uyruklu 14 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı 100 ekip, "Yabancı Şahıslara Yönelik Huzur ve Güvenlik Uygulaması" yaptı.

Kent merkezi, Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde Suriye, Afganistan ve İranlıların yoğun olarak ikamet ettiği Bağbaşı, Zeytinköy, Sevindik, Karşıyaka, İlbade, Sümer, Fatih ve Cumhuriyet mahallelerindeki uygulamada, 580 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yapıldı, 10 araç ile 16 günübirlik ev kontrol edildi.

Ülke içinde seyahat etmeleri için gerekli yol izin belgesi bulunmayan İran ve Afganistan uyruklu 14 kişi gözaltına alındı.

Denetimlerde çeşitli suçlardan aranan 2 şüpheli yakalanırken bildirimlerde bulunmayan apart daire sahiplerine de 89 bin lira idari para cezası uygulandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.