Dünya Ekonomisi Dünya Ekonomisi
Koronavirüs United Airlinesa 7 milyar dolar zarar ettirdi
Koronavirüs United Airlines'a 7 milyar dolar zarar ettirdi
2020'nin dördüncü çeyreğine ilişkin bilançosunu açıklayan ABD'nin büyük hava yolu şirketlerinden United Airlines tüm dünyada hızla yayılan koronavirüs salgının etkisiyle 2020 yılında 7,1 milyar dolarlık zarar ettiğini açıkladı.
Japonyanın havayolu devi daralmaya gidiyor
Japonya'nın havayolu devi daralmaya gidiyor
Koronavirüs salgını Japonya’nın en büyük havayollarından All Nippon Airways'ı da (ANA) vurdu. Şirket filosundaki geniş ve büyük uçakların kullanımını yüzde 50 oranında düşürecek.
Kayıp olduğu iddia edilen Alibaba’nın kurucusu Jack Ma aylar sonra ortaya çıktı
Kayıp olduğu iddia edilen Alibaba’nın kurucusu Jack Ma aylar sonra ortaya çıktı
Çin merkezli perakende devi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma aylar sonra ortaya çıktı. Ekim ayından bu yana ilk kez görülen Jack Ma'nın yardım vakfının projeleri kapsamında 100 köy öğretmeniyle video konferans görüşmesi yaptığı belirtildi.
Trump sonrası Çinden flaş adım: Pompeonun da aralarında bulunduğu 28 ABDliyi yaptırım listesine aldı
Trump sonrası Çin'den flaş adım: Pompeo'nun da aralarında bulunduğu 28 ABD'liyi yaptırım listesine aldı
Çin'in, 45'inci ABD Başkanı Donald Trump dönemi Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun da aralarında olduğu 28 ABD'li yetkiliyi yaptırım listesine dahil ettiği bildirildi. Pompeo dahil ABD'li 28 yetkili ile aile üyelerinin Çin ana karası, Hong Kong ve Makao özel idari bölgelerine girmesi ve bu kişilerle bağlantılı şirketlerinin Çin ile iş yapması yasaklandı.
Rusyaya domates ihracat kotası 50 bin ton artırıldı
Rusya'ya domates ihracat kotası 50 bin ton artırıldı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Rusya’nın domates ihracatımıza yönelik uyguladığı kota 200 bin tondan 250 bin tona yükseltildi." açıklamasını yaptı.
Kripto paraların piyasa hacmi 1 trilyon doları aştı
Kripto paraların piyasa hacmi 1 trilyon doları aştı
Kripto paraların toplam piyasa hacmi yeni günün ilk saatlerinde 1 trilyon 37 milyar dolar ile yeniden trilyon dolarlık sınırı aştı.
Yellenın özel kalem müdürü bir Türk olacak
Yellen'ın özel kalem müdürü bir Türk olacak
ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın 20 Ocak'ta göreve gelmesiyle ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın en yakınındaki isim bir Türk olacak. Yellen, Hazine Bakanlığında özel kalem müdürlüğü görevine Didem Nişancı'yı getirecek.
Elon Musk Amazonun kurucusu Jeff Bezosu geçerek dünyanın en zengin insanı oldu
Elon Musk Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geçerek dünyanın en zengin insanı oldu
Tesla'nın hisselerinde yaşanan yüzde 5'ten fazla yükseliş, şirketin sahibi Elon Musk'ın dünyanın en zengin 500 insanı arasında zirveye yükselmesini sağladı. Musk, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı oldu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.