Dünya Ekonomisi Dünya Ekonomisi
ABD bütçesinde beklenmedik daralma: Temmuzda 63 milyar dolarlık bütçe açığı verildi
ABD bütçesinde beklenmedik daralma: Temmuzda 63 milyar dolarlık bütçe açığı verildi
ABD Federal hükümetinin bütçe açığı, temmuzda 63 milyar dolara gerileyerek beklenenden fazla daraldı. Ülkede 2020 mali yılının 10'uncu ayı olan temmuz itibarıyla toplam bütçe açığı 2,8 trilyon dolar olarak hesaplandı. Mali yılın ilk 10 ayındaki harcamalar, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 51,3 artarak 5,6 trilyon dolara yükselirken, gelirler yüzde 1,3 azalışla 2,8 trilyon dolara geriledi.
ABDnin petrol stokunda 4.4 milyon varillik azalma
ABD'nin petrol stokunda 4.4 milyon varillik azalma
ABD ham petrol stoklarındaki düşüş sürüyor. 4 Ağustos'ta sona eren haftada ham petrol stoklarında 4 milyon 400 bin varillik bir azalma meydana geldi.
Rus ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 8,5 küçüldü
Rus ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 8,5 küçüldü
Rus ekonomisi bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 8,5 küçüldü. Rusya Merkez Bankası tahminlerine göre, ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 4,5 ila 5,5 arasında küçülmesi bekleniyor.
Kuveytten dikkat çeken plan: Yarım milyondan fazla işçi sınır dışı edilecek
Kuveyt'ten dikkat çeken plan: Yarım milyondan fazla işçi sınır dışı edilecek
Kuveyt hükümeti işgücü piyasasındaki dengesizliklerin giderilmesi için dikkat çeken bir adım atmaya hazırlanıyor. Kuveyt Parlamentosu'nda yapılan sunuma göre kısa vadeli çözüm olarak yarım milyondan fazla yabancı işçinin sınır dışı edilmesi planlanıyor.
Marmara Adalar Belediyesi kendi elektriğini üretecek
Marmara Adalar Belediyesi kendi elektriğini üretecek
Marmara Adalar Belediyesi ile bir enerji şirketi arasında imzalanan güneş enerjisi santrali (GES) sözleşmesiyle belediyenin kendi elektriğini üreteceği bildirildi.
ABDden Hong Kong Baş Yöneticisi Carrie Lam ve Hong Konglu yetkililere yaptırım
ABD'den Hong Kong Baş Yöneticisi Carrie Lam ve Hong Konglu yetkililere yaptırım
ABD yönetimi, aralarında Hong Kong Baş Yöneticisi Carrie Lam'in de olduğu 11 kişiyi yaptırım listesine aldı. Yaptırımlar kapsamında söz konusu kişilerin ABD'deki mal varlıklarına el konulurken, ABD'dekilerin de bu kişilerle iş yapması yasaklandı.
Brent petrolün varil fiyatı yükselişte
Brent petrolün varil fiyatı yükselişte
ABD'de ham petrol stoklarındaki sert düşüşler, fiyatlardaki yukarı yönlü hareketlenmeyi destekliyor. Dün 45,25 dolara kadar düşen Brent petrolün varil fiyatı yeni günde 45,47 dolardan işlem görüyor.
Altın koşuyor: Tarihi rekor kırdı
Altın koşuyor: Tarihi rekor kırdı
Altının tarihi yükselişi devam ediyor. Koronada ikinci dalga endişesi, merkez bankalarının yeni parasal genişlemeye gitme beklentisi, ABD-Çin gerilimiyle altının onsu 2 bin 45 doları aştı. Gram altın 468, çeyrek 771 liraya çıktı. Gümüş ise geçen ay yatırımcısına yüzde 33 ile en fazla kazandıran emtia olarak dikkat çekti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.