Özgün e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2021-2022 ( e-Okul VBS ) giriş ekranı

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2021-2022 ( e-Okul VBS ) giriş ekranı

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yaparak okullardaki son gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. 2022-2023 eğitim öğretim yılı 12 Eylül'de başladı. Okulların açılmasıyla birlikte okullardaki ders notları, yazılı ve sözlü sınavları ile sınav giriş yerleri gibi tüm gelişmeler e-Okul VBS üzerinden rahatlıkla öğreniliyor. Sizler de ders programı, devamsızlık veya okulla ilgili tüm konuları merak ediyorsanız e-Okul VBS'ye giriş yapabilir ve tek bir panelden tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
E-OKUL GİRİŞ: Milli Eğitim Bakanlığı veli bilgilendirme sistemine giriş ekranı
2021 e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne girerek tüm sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak oldukça kolay ve basittir. Öğrenci numaranızla giriş yaparak hem son gelişmeleri öğrenebilir, hem ders programını inceleyebilir hem de devamsızlık sayınızı görebilirsiniz. İşte 2021-2022 e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne nasıl giriş yapılır?

Sizlere sunacağımız bağlantılar üzerinden Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilir ve sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Açılan sayfa üzerinden sağ tarafta bulunan “Veli Bilgilendirme Sistemi” alanından güvenlik rakamlarını, öğrenci T.C. kimlik numarasını ve öğrenci okul numarasını girmeniz gerekmektedir. Daha sonra sisteme giriş yaparak tüm sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm detaylarıyla 2019 e-Okul VBS rehberi
FOTOĞRAF 11
Title
2019 e-Okul VBS yazılı, devamsızlık sonuçları öğrenme ve şifre değiştirme işlemleri
Title
E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi, MEB tarafından 2007 yılında hizmete açıldı. Öğrencilerin ve velilerin işlemlerin okullarıyla alakalı tüm işlemlere erişim imkanı sağlayan E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi, özellikle velilerin öğrencileri takip edebilmesine büyük kolaylıklar sağlıyor. Bütün devlet ve özel ilköğretim okulları, bütün devlet ve özel orta öğretim okulları ve özell okulları E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi takip etmek mümkün hale geldi.
Title
E-Okul giriş işlemi için ilk olarak resmi internet sitesi olan https:eokulyd.meb.gov.tr adresine giriş yapın.
Title
Ardından sağ tarafta yer alan “VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ” yazan yerin altındaki “Resimdeki Rakamlar”, “Öğrenci T.C. Kimlik Numarası” ve “Öğrenci Okul Numarası” yazan yeri eksiksizce doldurun.
Title
Girişi butonuna bastığımızda E-Okul veli bilgilendirme sistemine girmiş olacağız.
Title
2019 e-Okul VBS yazılı, devamsızlık sonuçları öğrenme ve şifre değiştirme işlemleri
Title
Not bilgisi: Sınav sonuçları, öğretmenler tarafından sisteme yüklendikten sonra kontrol edilebilir.
Title
Devamsızlık bilgisi: Öğrencinin hangi günlerde okula gitmediği güncel olarak görülebilir.
Title
Haftalık ders programı: Hangi günlerde hangi derslerin olduğu görülebilir.
Title
Şube not ortalaması: Sınav sonucunda şubenin not ortalaması ile öğrencinin notu karşılaştırılarak, sınıf içerisindeki genel durumu kontrol edilebilir.
Title
Bu bilgiler dışında; diploma puanı, dönem sonunda alınan belgeler, okunan kitaplar, pansiyon devamsızlık bilgisi, pansiyon izin bilgisi, pansiyon yemek menüsü ve pansiyon zaman çizelgesine de E-Okul VBS üzerinden ulaşılabilir.
Tüm detaylarıyla 2019 e-Okul VBS rehberi
E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi, MEB tarafından 2007 yılında hizmete açıdığı tarihten bugüne öğrenci velileri tarafından aktif olarak kullanılıyor. Öğrencinin eğitim durumu ile ilgili tüm bilgilere tek platformdan ulaşma imkanı sağlayan E-Okul Veli Bilgilendirme sistemine geliştirilen uygulamalar sayesinde telefonla ulaşmakta mümkün hale geldi. Peki E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi nedir? E-Okul'a nasıl girilir? Tüm detayları sizler için haberimizde derledik.

e-Okul ile hangi sorgulamalar yapılır?

e-Okul ile birçok sorgulama işlemleri yapılabilir. Bunların arasında;

Devamsızlık sorgulama

Yazılı sonuçları

Sözlü sonuçları

Karne notları

Haftalık ders programları

Performans bilgileri ve çok daha fazla sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yenilendi

Veli Bilgilendirme Sistemi yenilendi. Resmi site üzerinden yapılan açıklamada “Yenilenen tasarımımız ile artık e-okul mobil uyumlu çok daha özgün ve yenilikçi bir görünüme sahip.” duyurusu yapıldı.

E okul-VBS
E okul-VBS

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde Kurum Standartları Modülü

Yenilen e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne 2018 yılında Kurum Standartları Modülü eklendi. Resmi siteden de bu konuyla ilgili duyuru geldi. Açıklamada “2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında resmi okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul, imam hatip ortaokulları ve yatılı bölge ortaokullarının değerlendirilmesini sağlayacak "Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Modülü" veri girişine açılmıştır (Veliler, Veli T.C. Kimlik No ve Öğrenci No ile, öğrenciler ise Öğrenci T.C. Kimlik no ve Öğrenci No ile giriş yapacaklardır.” denildi.

Veli/Öğrenciler olarak kurumunuzu değerlendirmek için TIKLAYINIZ

Karnesi kötü gelen çocuğa nasıl davranmalı
GÜNDEM
Karnesi kötü gelen çocuğa nasıl davranmalı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.