Ekonomi Ekonomi
 • BİST
  15 ARALIK
  08:20
  110.477
  361,9 %0,33
  DÜN 110.115 361,9 %0,33
 • DOLAR
  15 ARALIK
  08:20
  5,82
  0,0252 %0,44
  DÜN 5,79 0,0222 %0,04
 • EURO
  15 ARALIK
  08:20
  6,46
  0,0148 %0,23
  DÜN 6,45 -0,0309 %0,04
 • ALTIN
  15 ARALIK
  08:20
  275,91
  2,24 %0,82
  DÜN 273,67 2,24 %0,82
faizleri-1200-puan-dusuren-kritik-hamle
Faizleri 1200 puan düşüren kritik hamle
13 Aralık 2019, 04:00
Murat Çetinkaya'nın görevden alınıp Murat Uysal'ın Merkez'in başına geçmesiyle faizlerde asıl kırılma yaşandı. Uysal ile birlikte konut ve taşıtta faizler yüzde 1'in altına geriledi.
faizde-1200-puanlik-dev-indirim
Faizde 1200 puanlık dev indirim!
12 Aralık 2019, 04:00
Merkez Bankası'nın 2019'un son toplantısından da indirim kararı çıktı. 4,5 yıl sonra temmuz ayı Para Politikası Kurulu'nda alınan karar ile başlayan faiz indirimleri aralık ayı toplantısında da devam edince son 6 ay içerisinde faizlerdeki indirim 1200 puanı buldu.
erdogandan-kyk-sorusuna-mujdeli-yanit-ogrencilerin-lehine-bir-adim-atacagiz
Erdoğandan KYK sorusuna müjdeli yanıt: Öğrencilerin lehine bir adım atacağız
10 Aralık 2019, 04:00
balikcilardan-palamut-severlere-uyari-yediginiz-tombik-olabilir
Balıkçılardan palamut severlere uyarı: Yediğiniz tombik olabilir
09 Aralık 2019, 11:00
11-ayda-rekor
11 ayda rekor
08 Aralık 2019, 01:00
İstanbul'daki Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ile İstanbul Havalimanı'ndan ocak-kasım aylarında seyahat eden yolcu sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 235 bin 632 artarak 95 milyon 988 bin 89'a yükseldi.
dumansiz-fabrika
Dumansız fabrika
07 Aralık 2019, 05:00
Albayrak Grubu bünyesindeki Varaka Kağıt'ta saatte ortalama 27 ton kömür yakılmasına rağmen bacadan neredeyse duman çıkmıyor. Bölge halkı da ilk günlerde fabrikayı kapalı sanıyordu. Fabrika bu çevreciliği, 140 milyon avroluk yatırımın %10'unun filtreleme için kullanılmasına borçlu.
buyume-rakamlari-aciklandi
Büyüme rakamları açıklandı
02 Aralık 2019, 10:00
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yılın üçüncü çeyreğine ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla sonuçlarını açıkladı.
selcuk-bayraktar-sizden-hic-almadik
Selçuk Bayraktar: Sizden hiç almadık
28 Kasım 2019, 04:00
Selçuk Bayraktar, The Guardian gazetesinin İHA'larla ilgili 'İngiliz şirket Baykar'a sistem satmasaydı, Türkiye şu anda İHA alanında global bir güç olamazdı' iddiasını yalanladı.
Teşvikte aslan payı imalatın
Teşvikte aslan payı imalatın
Katma değerli ve yüksek teknoloji üretime öncelik veren Sanayi Bakanlığı ilk 10 ayda 101 milyar liralık sabit yatırım için 4 bin 302 teşvik belgesi düzenledi. Bakan Mustafa Varank, “Teşviklerin sektörel çeşitliliği tam da arzuladığımız şekilde gerçekleşti. Aslan payı imalat sektörüne ait” dedi.
Kongre net cevap istedi
Kongre net cevap istedi
ABD Kongresi, Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinden sorumlu olup olmadığını açıklaması için Ulusal İstihbarat Direktörlüğü’ne (DNI) bir ay süre tanıdı.
Turizmde yeni yatırım zamanı
Turizmde yeni yatırım zamanı
Bu yılı 50 milyon turist rekoruyla kapatmaya hazırlanan Türkiye, kişi başı harcamada istenilen yerde değil. Yabancı turistte kişi başı gelirin artması ve doluluk oranlarının yüzde 78’leri geçmesi durumunda sektörde yatırımların artacağına dikkat çeken Ela Quality Resort Genel Müdürü Ufuk Gezgin, “Tahminime göre yeni yatırımların zamanı gelmiştir” dedi.
Yurtdışından teklif yağıyor
Yurtdışından teklif yağıyor
İstanbul Havalimanı’nda yolcuların uçuş kapılarına ulaşımı için kullanılan golf araçlarını yerli teknolojiyle üreten Denizlili firmaya birçok ülkeden sipariş geldi. Şirket yöneticisi Haluk Şahin, “Yurt dışından sipariş için teklifler geliyor” dedi.
İhracatçı e-ticarete odaklanacak
İhracatçı e-ticarete odaklanacak
ASKON’un düzenlediği panelde, Türkiye’de hala çok düşük olan e-ihracat konusu tartışıldı. İhracatçı işletmelerin e-ihracatını artırması gerektiğini belirten Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, “İnternet kullanım oranında yüzde 72,9 seviyesine ulaşıp Avrupa’yı yakaladık. Ama e-ihracat rakamımız 400 milyon dolar civarında” dedi.
Bem-Bir-Sen’den kadro çağrısı
Bem-Bir-Sen’den kadro çağrısı
Bem-Bir-Sen; sözleşmeli personele kadro verilmesi için 16 bakan ve 524 milletvekiline mektup gönderdi. Sözleşmeli personelin kadroya alınmasının bütçeye ek yük getirmediğini söyleyen Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, “Aksine kadro sistemi yüzde 25 oranında tasarruf sağlıyor” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Kanal İstanbul, Boğaziçini kurtarma projesidir
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Kanal İstanbul, Boğaziçi'ni kurtarma projesidir
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul, Boğaziçi'ni koruma, kurtarma projesidir. Boğaz'ın özgürlük projesidir" dedi. Boğaziçi'nin kesinlikle imara açılmadığını belirten Kurum, "Boğaziçi'nin tarihi ve doğal dokusu ve siluetini koruyoruz" ifadelerini kullandı.

Çocuk odalarının yeni trendine Türk halkının ilgisi artıyor: Hayal gücü kadar sınırsız oyunlar üretip oyun alanı olarak kullanabilir
Çocuk odalarının yeni trendine Türk halkının ilgisi artıyor: Hayal gücü kadar sınırsız oyunlar üretip oyun alanı olarak kullanabilir
Çocuğun kendi kendini geliştirebilmesini ve kendine yetebilmesini amaçlayan yeni dönem eğitim sistemi montessori, çocuk odası mobilya tasarımlarına da yansıyor. Dünya genelinde ailelerin rağbet ettiği montessori mobilyalar Türkiye’de de büyük bir talep görüyor. Bursa’da montessori mobilya üretimi yapan Moremo Mobilya’nın kurucu ortaklarından Pervin Katana, "Ebeveynlerden bağımsız olarak kullanılabilir olması önem taşımaktadır. Yer yataklarına çocuk rahatlıkla kendisi girip çıkabilir. Düşme korkusu yaşanmaz ve yatağını kendisi toplayabilir. Hayal gücü kadar sınırsız oyunlar üretip oyun alanı olarak kullanabilir" dedi.
BMW’yi güvensiz ilan ederiz
BMW’yi güvensiz ilan ederiz
Almanya, Çinli Huawei’nin 5G ihalelerine katılmasına engel olmak için yasa hazırlıyor. Pekin’in cevabı gecikmedi. Çin’in Berlin Büyükelçisi Ken Wu, Daimler ve BMW’nin araç satışlarının üçte birini Çin’e yaptığını hatırlatarak, “Biz de onları güvensiz ilan edebiliriz” tehdidinde bulundu.
ABDnin silah kararına KKTCden tepki: Büyük kaygı duyuyoruz!
ABD'nin silah kararına KKTC'den tepki: Büyük kaygı duyuyoruz!
ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne uyguladığı silah ambargosunu kaldırmasına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden tepki geldi. Ambargonun kaldırılmasının büyük bir hata olduğu dile getiren KKTC Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı, bu kararın tırmanan gerginliğe destek vermek anlamına geldiğini belirtirken, Rum liderliğinin barışını tehdit eden tavırlarına rağmen sırtının sıvazlanıyor olmasından büyük kaygı duyulduğu ifade edildi.
Saudi Aramco hızlı başladı: Piyasa değeri 2 trilyon doları aştı
Saudi Aramco hızlı başladı: Piyasa değeri 2 trilyon doları aştı
Suudi Arabistan milli petrol şirketi Saudi Aramco'nun piyasa değeri ülke borsası Tadawul'da işlem gördüğü ikinci gününde 2 trilyon doları aştı. Aramco'nun hisse başına değeri 38,7 riyale (10,32 dolara) tırmanırken, firmanın piyasa değeri 2,05 trilyon dolar oldu.
FED faizlerde değişiklik yapmadı
FED faizlerde değişiklik yapmadı
ABD Merkez Bankası (FED), politika faizi oranını değiştirmeyerek yüzde 1,50 ile yüzde 1,75 aralığında tutma kararı aldı. Yapılan açıklamayla kararın oybirliği ile alındığı belirtildi. Öte yandan işgücü piyasasının güçlü kaldığı ve mevcut faiz oranlarının ekonomik büyümeyi destelemek için uygun olduğu vurgulandı.
Piyasa değeri 1,87 trilyon dolara ulaştı
Piyasa değeri 1,87 trilyon dolara ulaştı
Dünyanın en büyük halka arzı olarak da ifade edilen Saudi Aramco'ya ait hisseler Tadawul'da işlem görmeye başladı. Saudi Aramco'nun tek başına Suudi borsası Tadawul'u dünyanın en büyük 9'uncu borsası yapması beklenirken, işlemin ardından şirketin piyasa değeri de yaklaşık 1,87 trilyon dolara ulaştı.
Suudilerden petrolde şaşırtan hamle
Suudiler'den petrolde şaşırtan hamle
OPEC ve OPEC dışı ülkeler toplantısında Suudi Arabistan şaşırttı. Suudi Arabistan liderliğindeki 14 OPEC üyesi ve Rusya önderliğindeki 10 OPEC dışı petrol üreticisi ülke toplam ham petrol üretimlerini günlük 500 bin varil daha azaltma kararı aldı. Toplantıdan en karlı çıkan ülke ise Rusya oldu. Rusya'nın ürettiği kondensat türü petrol artık ham petrol üretim kotasında sayılmayacak.
Azerbaycan gazı 2020de Avrupada
Azerbaycan gazı 2020'de Avrupa'da
Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı Dış İlişkiler Başkanı Vugar Veysalov, projenin yüzde 90,5'inin tammalandığını belirterek, "TAP, Ekim 2020 itibarıyla Şah Deniz gazını Avrupa'ya ulaştırmak üzere hazır olacak." dedi.
İİTde yatırım dayanışması şart
İİT'de yatırım dayanışması şart
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, 2018 yılında İİT üyelerinin yurt dışında yaptıkları toplam doğrudan yatırımların yüzde 58'inin gelişmiş ülkelere gittiğini sadece yüzde 29'unun teşkilat içinde gerçekleştiğini söyledi. Ekonomik işbirliği ve dayanışmanın önemine değinen Ermut, "2018'de tüm dünyada küresel yatırımlar yüzde 13 oranında azalırken, Türkiye'ye gelen yatırımlar yüzde 12,6 artış gösterdi" dedi.
Araç sahipleri dikkat: Plakasını değiştirdi hayatının kabusunu yaşadı
Araç sahipleri dikkat: Plakasını değiştirdi hayatının kabusunu yaşadı
Antalya'da site görevlisi Osman Erdoğan, satın aldığı otomobildeki plakayı değiştirince hayatının kabusunu yaşadı. Konya Şoförler ve Otomobilciler Odası, kullanımda olan plakayı verince polis, 'ikiz plaka' taktığı gerekçesiyle Erdoğan'a 5 bin TL ceza kesti. Erdoğan ise, “Mağdur oldum, evrakta sahtecilikten de dava açılacak. Uyuyamıyorum. Bu cezayı ancak arabayı satıp ödeyebilirim. İlk arabanın sevincini yaşamadan satmak zorunda kalacağım" dedi.
Otomotiv üretimi yüzde 7 azaldı
Otomotiv üretimi yüzde 7 azaldı
Türkiye'de toplam otomotiv üretimi, yılın 11 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 azalarak 1 milyon 325 bin 490 adet oldu.
Yerli otomobili Ferrarinin tasarımcısı tasarladı
Yerli otomobili Ferrari'nin tasarımcısı tasarladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın test sürüşü ile tanıtılacak ola yerli otomobille ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. SUV olarak üretilecek aracı dünyanın en ünlü otomotiv tasarım şirketlerinden, Ferrari ve Lamborghini'nin de tasarımcısı olarak bilinen İtalyan Pininfarina şirketi tasarladı. Yerli otomobilde navigasyon cihazı yerine artırılmış gerçeklik ile görüntüleme teknolojisi kullanılacak. Şarj dolum süresinde iddiasını ortaya koyacak aracın evde normal bir prizde şarj dolum süresi 10 saat olurken, DC şarj ünitesinde ise bu süre yarım saate kadar inecek.

İkinci el pazarı 7 milyonu bulur
İkinci el pazarı 7 milyonu bulur
İkinci el otomotiv pazarı büyümeye devam ediyor. Tarihteki en yüksek 2. el araç satışı ekimde 816 bin adetle rekorları alt üst etti. Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, “Yıl sonunda 7 milyona yakın ikinci el aracın satılacağını ve yeni bir rekor kırılacağını düşünüyoruz” dedi.
Affedilen 42 bin araç için geri sayım!
Affedilen 42 bin araç için geri sayım!
Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Aydın Erkoç, gümrüklerde el konulan araçlara yönelik yapılan düzenleme kapsamında 4 ayda 719 aracın sahibine teslim edildiğini belirterek, "Başvuru süresi 31 Aralık'ta bitiyor. Söz konusu araç sahipleri bu aftan yararlanmak için elini çabuk tutmalı." dedi.
Otomobil satışları faiz düşüşüyle gaza bastı: Yüzde 134 artış var
Otomobil satışları faiz düşüşüyle gaza bastı: Yüzde 134 artış var
Taşıt kredi faizlerindeki düşüş ekimde otomobil satışlarını geçen yılın aynı ayına göre yüzde 134 artırdı. Türkiye'de üretilen ve faiz indirim kampanyasından yararlanan markaların satışları ise ekimde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 129 artarak 19 bin 66 oldu.
Yediemin otoparkındaki araçlar çürümeye terk edildi: Hem mal sahibi hem devlet zarar ediyor
Yediemin otoparkındaki araçlar çürümeye terk edildi: Hem mal sahibi hem devlet zarar ediyor
Niğde'de trafik cezası borçları ya da çeşitli nedenlerle icralık olduğu için trafikten men edilip, yediemin otoparkına çektirilen otomobil ve motosikletlerin birçoğu çürümeye başladı. İcra ile satışa sunulan araçların da çok geç satıldığını belirten Sözer, "Bugün 100 bin TL değerinde olan araç, 6 ay sonra 70 bine, 80 bine düşüyor. Hem mal sahibi zarar ediyor hem devletimiz zarar ediyor. Gelen araçlar satılmıyor çünkü burada çürüyor" açıklamasında bulundu.
Uzman isim açıkladı: EDS ile ölüm ve yaralanma oranları azalıyor
Uzman isim açıkladı: EDS ile ölüm ve yaralanma oranları azalıyor
Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) 1 Aralık itibarıyla Düzce’de faaliyete geçti. Şehrin hem içinde hem de karayollarında birçok noktada faaliyet gösteren EDS, kameralarla binlerce kural ihlali yapan sürücü belirledi. Düzceli sürücüler ise ilk günde en çok hatalı parklanma yaptı. Geçen sürede hata yapma oranı ise önemli oranda azaldı. EDS kameraları ile bir kere daha görüldü ki kural tanımayan sürücüleri durdurmada EDS sistemleri etkili oluyor.
Son 15 gün: 500 bin liralık evde 55 bin lira cepte kalıyor
Son 15 gün: 500 bin liralık evde 55 bin lira cepte kalıyor
Konut satışlarında geçerli tapu harcı ve KDV indirimleri süresi 31 Aralık'ta doluyor. Bu haklardan yararlanmak isteyen vatandaşların 15 gün süresi bulunuyor. Konutta hiçbir zaman bu kadar fırsatın aynı anda sunulmadığına dikkat çeken sektör temsilcileri ise, ev alacakların bu teşvikleri kaçırmaması noktasında çağrıda bulunuyor. Yıl sonuna kadar sürecek indirimler kapsamında 500 bin liralık bir evde 55 bin liralık fiyat avantajı ortaya çıkıyor.
AK Parti teklif etti İmamoğlu reddetti: Vatandaş ise konut değil yeşil alan istiyor
AK Parti teklif etti İmamoğlu reddetti: Vatandaş ise konut değil yeşil alan istiyor
Tuzla Mimar Sinan Mahallesi'nde konut fonksiyonundaki boş arazi parsellerinin park alanına çevrilmesi teklifini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu reddetti. Çevre sakinleri ise boş arazinin yeşil alan olarak düzenlenmesini istiyor. İmamoğlu'nun reddettiği karar bir kez daha İBB Meclisi'nde görüşülecek.
Çözüm paketi sektörden geçti
Çözüm paketi sektörden geçti
İnşaat sektörü 2020’ye temiz bir sayfa açmak için kolları sıvadı. Devletin sektöre çekidüzen veren yeni hamleleri de yerinde bulundu. Ticaret Bakanlığı’nın maketten konut satışında mağduriyeti engellemek için oluşturduğu 8 maddelik çözüm paketi meclisteki komisyondan önce sektör temsilcilerinin onayından geçti.
Tamamlanmış en iyi konut projesi ödülü 3S Firuze Konaklarının oldu
'Tamamlanmış en iyi konut projesi' ödülü 3S Firuze Konakları'nın oldu
Sektörün bütün paydaşlarını aynı çatı altında buluşturan gayrimenkul sektörünün en prestijli yarışması Sign of the City Awards’da 3S Firuze Konakları "Tamamlanmış En İyi Konut Projesi" ödülünü aldı.
Bakan Kurum: 1,5 milyon konut için acil dönüşüm başlattık
Bakan Kurum: 1,5 milyon konut için acil dönüşüm başlattık
Kentsel dönüşümde 2023 yılı hedefinin 1,5 milyon konutu dönüştürmek olduğunu söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yüzlerce projeyi yerinde incelediklerini dile getirerek, ''Şehirlerimize gittik, tespitlerimizi yaptık. 81 ilimizde acil öncelikli dediğimiz 1,5 milyon konutun dönüşümünü başlattık ve bu çerçevede her yıl 300 bin konutu dönüştüreceğiz." dedi.
Bakan Albayrak duyurdu: Sosyal konut için başvuru tarihleri belli oldu
Bakan Albayrak duyurdu: Sosyal konut için başvuru tarihleri belli oldu
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal konutlar için başvuru tarihlerini açıkladı. 100 bin sosyal konutun başvuruları 15 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında yapılacak. 240 ay vade ile yüzde 10'u peşin aylık 894 lira ödemeyle evlere sahip olunacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğandan dar gelirliye konut müjdesi: İmzalar atıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dar gelirliye konut müjdesi: İmzalar atıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 100.000 Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yüzde 10 peşinatın ardından kalanın tamamı için aylık 894 liradan başlayan taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma imkanı sağlayacağız'' dedi. Projenin toplam yatırım bedeli ise yaklaşık 17 milyar 300 milyon lira.
Her yıl 100 bin sosyal konut yapılacak: Tüm ayrıntıları Cumhurbaşkanı açıklayacak
Her yıl 100 bin sosyal konut yapılacak: Tüm ayrıntıları Cumhurbaşkanı açıklayacak
Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayacak "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" projesi bugün tanıtılacak. Sosyal konutlara sahip olma şartlarını, evlerin modelleri, şehirleri, uygulama özellikleri, ödeme ve vadeyle ilgili tüm ayrıntıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.
Sigara içen ve telefonla konuşan sürücüyü yapay zeka tespit edecek
Sigara içen ve telefonla konuşan sürücüyü yapay zeka tespit edecek
Sigara içip, telefonla konuşan, uyuyan veya emniyet kemerini bağlamayan sürücülere kötü haber. İstanbul Teknik Üniversitesi Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi tarafından geliştirilen ve araç dikiz aynasına yerleştirilen kamerayla sürücüyü takip eden sistem üzerinden elde edilen görüntüler, yapay zeka tarafından analiz edilerek sürücü ve merkez uyarılıyor.
Sahibinden satılık yolcu uçağı
Sahibinden satılık yolcu uçağı
Atatürk Havalimanı'nda sahipleri tarafından alınmayı bekleyen uçaklardan biri internette satışa çıkarıldı. Havalimanında park halinde bulunan Airbus A340 tipi uçak için 600 bin lira isteniyor.
66 milyon dolar maaşlı CEO yılın iş insanı seçildi
66 milyon dolar maaşlı CEO yılın iş insanı seçildi
Yıllık 66 milyon dolarlık maaşı ile eleştirilerin odağına oturtulan Disney’in CEO’su Bob Iger, TIME dergisi tarafından yılın iş insanı seçildi. Geçtiğimiz mart ayı itibariyle piyasa değeri 75 milyar dolar birden artan Disney şirketi ise Bob Iger’e yapılan ödemeyi savunup, ücretin büyük oranda performansa göre belirlendiğini duyurmuştu.
Nesneler Turkcell IoT Platform ile konuşacak
Nesneler "Turkcell IoT Platform" ile konuşacak
Turkcell, hayata geçirdiği Turkcell IoT Platform'la şirketlerin, altyapı yatırım maliyeti olmadan cihaz ve makineleri bulut aracılığıyla uzaktan yönetebilmelerine imkan tanıyor.
Norveçli firma için üretilen balık taşıma gemisi denize indirildi
Norveçli firma için üretilen balık taşıma gemisi denize indirildi
Yalova'nın Altınova ilçesinde, Norveç merkezli Nordlaks firması için inşa edilen canlı balık taşıma gemisi denize indirildi. Gemide iki adet, 2 bin metreküp kapasiteli balık taşıma tankının bulunuyor.
Nükleer enerjide uluslararası akreditasyonlara sahip ilk Türk firma oldu
Nükleer enerjide uluslararası akreditasyonlara sahip ilk Türk firma oldu
Mersin'de inşa edilen Akkuyu Nükleer Enerji Santrali için ilgili olan tüm taraflar uzman oldukları konularda seminer ve toplantılar düzenlemeye devam ediyor. Nükleer enerji santrali yapım sürecinde firmaların ihtiyaç duyduğu standartlar ve ekipman tedariklerinin konuşulduğu toplantılarda NET IC Nükleer A.Ş. ise, Nükleer Enerji Santralleri ve Nükleer Enerji Güvenliği EN 17024 Personel Belgelendirme ve EN 17065 Ürün Belgelendirme alanlarında akreditasyon süreçlerini tamamlayarak uluslararası akreditasyonlara sahip ilk Türk firma olarak yer aldı.
Her ay binden fazla yabancı şirket kuruldu
Her ay binden fazla yabancı şirket kuruldu
Türkiye'de yılın 10 ayında kurulan yabancı sermayeli şirket sayısı 10 bin 682 oldu. Kurulan yabancı anonim ve limited şirketlerin yatırım tutarı ise 4 milyar lirayı aştı. En fazla yabancı sermayeli şirket ise İstanbul'da kuruldu. İstanbul'u, Ankara, İzmir, Antalya ve Muğla izledi.
Aşçılara ABD ve Avustralyada 3 bin dolar maaşla iş imkanı, yıl boyu programa katılma imkanı var
Aşçılara ABD ve Avustralya'da 3 bin dolar maaşla iş imkanı, yıl boyu programa katılma imkanı var
Yurt dışı danışmanlık firması Oxford House Genel Müdürü Deniz Akar, Amerika ve Avustralya'nın açtığı programlarla, turizm/gastronomi alanından mezun olanlara ve bu alanda çalışanlara aylık 3 bin dolar maaşla çalışma imkanı sunduğunu söyledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.