Ekonomi ABDde ithalat ve ihracat fiyat endeksleri açıklandı Eylül ayı beklentileri karşılamadı

ABD'de ithalat ve ihracat fiyat endeksleri açıklandı: Eylül ayı beklentileri karşılamadı

ABD Çalışma Bakanlığının açıkladığı eylül ayına ilişkin ithalat ve ihracat fiyat endeksine göre; ithalat fiyat endeksi aylık yüzde 0,4 yükselirken, ihracat fiyat endeksi ise yüzde 0,1 arttı. Piyasa beklentilerinin altında kalan verinin, yüzde 0,6 artması tahmin ediliyordu. Art arda 16 aydır yükseliş gösteren endeks, ağustosta ise yüzde 0,4 artmıştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDnin ithalat ve ihracat fiyat endeksleri
Arşiv

ABD Çalışma Bakanlığı, eylül ayına ilişkin ithalat ve ihracat fiyat endekslerini açıkladı. Buna göre, ülkede ithalat fiyat endeksi, eylülde bir önceki aya kıyasla yüzde 0,4 arttı.

ABD'de petrol fiyatları son 7 yılın zirvesinde
EKONOMİ
ABD'de petrol fiyatları son 7 yılın zirvesinde

Daha fazla artış bekleniyordu

  • Bu dönemde beklenenden az artış gösteren ithalat fiyat endeksinin yüzde 0,6 artması öngörülüyordu. Söz konusu endeks, ağustosta yüzde 0,3 azalmıştı. İthalat fiyat endeksi, eylülde geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 9,2'lik yükseliş kaydetti.

ABD için korkutan uyarı: Tarihi bir mali kriz ortaya çıkabilir!
EKONOMİ
ABD için korkutan uyarı: Tarihi bir mali kriz ortaya çıkabilir!

Ülkede ihracat fiyat endeksi de eylülde aylık bazda yüzde 0,1 arttı. Piyasa beklentilerinin altında kalan verinin, yüzde 0,6 artması tahmin ediliyordu. Art arda 16 aydır yükseliş gösteren endeks, ağustosta ise yüzde 0,4 artmıştı.

İhracat fiyat endeksi, eylülde geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 16,3 arttı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.