Ekonomi Bakan Koca "Hayırlı olsun" mesajıyla duyurdu Ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazetede yayımlandı

Bakan Koca "Hayırlı olsun" mesajıyla duyurdu: Ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı

Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik önemli değişiklikleri içeren 'Ek Ödeme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada "Yönetmelik dili hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme, her ayın 15’inde yapılacak. Hayırlı olsun" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Bakan Koca Hayırlı olsun mesajıyla duyurdu: Ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazetede yayımlandı
Foto/arşiv

Sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu.

Yönetmelik dilinin herkes için açık olmayabileceğini belirten Koca, "Günlük hayata tercüme, her ayın 15'inde yapılacak. Hayırlı olsun." dedi.

Yeni yönetmeliğin sağlık çalışanlarının beklentilerini büyük oranda karşılayacağını vurgulayan Bakan Koca, "Bir gün bir yönetmelik okuduk. Türkiye’de doktor olmanın anlamı değişti. İleride böyle denecek" dedi.

23 HAZİRAN'DA İLK ADIM ATILMIŞTI

23 Haziran'da yürürlüğe giren yasayla, çalışan ve emekli hekimlerin mali ve özlük haklarında iyileştirmeler yapıldı. Bu kapsamda sağlık personelinin ek ödemeleri artırıldı. Hekim dışı personelin döner sermayeden aldığı pay yükseltildi. Doktor ve diş hekimlerinin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesinden karşılanması sağlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlandı: 422 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlandı: 422 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi

Fiyat ucuzlayacak fire oranı düşecek
GÜNDEM
Fiyat ucuzlayacak fire oranı düşecek

Atama kararları Resmi Gazete'de: 13 ilin emniyet müdürü değişti
GÜNDEM
Atama kararları Resmi Gazete'de: 13 ilin emniyet müdürü değişti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.