Ekonomi Bugün yola çıkıyor Avrupaya direkt gidecek ilk ihracat treni olacak

Özel sektörün ilk ihracat blok treni yola çıkıyor

Bugün yola çıkıyor: Avrupa'ya direkt gidecek ilk ihracat treni olacak

Türkiye'de üretilen otomotiv parçalarını ve beyaz eşyaları taşıyan ihracat blok treni, bugün saat 17.00'de Sakarya Arifiye Tren İstasyonu'ndan hareket edecek. "Asrın projesi Marmaray'ı kullanarak direkt Avrupa'ya gidecek olan tren, Marmaray sayesinde Anadolu’dan Avrupa’ya direkt ulaşacak ülkemizin ilk ihracat treni olacak.

Haber Merkezi AA
İhracat blok treni Sakarya Arifiye Tren İstasyonu'ndan hareket edecek.
İhracat blok treni Sakarya Arifiye Tren İstasyonu'ndan hareket edecek.

Bugün yola çıkacak ihracat blok treninin de önemine işaret eden Reysaş Uluslararası Taşımacılık AŞ Müdürü Aykut Sunci, "Türkiye'de üretilen otomotiv parçalarını ve beyaz eşyaları taşıyan ihracat blok treni, bugün saat 17.00'de Sakarya Arifiye Tren İstasyonu'ndan hareket edecek. İhracat taşımacılığına yeni bir boyut kazandıracak tren, asrın projesi Marmaray'ı kullanılarak direkt Avrupa'ya gidecek.

Ülkemizin ihracatı açısından yeni bir dönem başlatacak olan trenimiz Marmaray sayesinde Anadolu'dan Avrupa'ya direkt gidecek ülkemizin ilk ihracat treni olacak." diye konuştu.

Sunci, Marmaray'dan saat 23.59'da geçecek trenin 36 konteynerden oluştuğunu, yarın sabah Halkalı İstasyonu'ndan geçerek Kapıkule'den yurt dışına çıkış yapacağını bildirdi.

  • Trenin 5 gün sonra Macaristan'ın Sopron kentindeki istasyona ulaşacağını aktaran Sunci, trende 6 müşteri firmanın ürünlerinin bulunduğunu kaydetti.

Sunci, "Trenimizdeki yüklerin, Sopron'daki istasyondan tırlarla Macaristan, Almanya, Avusturya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Polonya'ya teslimatları yapılacak." ifadelerini kullandı.

BDDK: Yarından itibaren 100 gram ve üzeri altın alımına bir gün valör uygulanacak
EKONOMİ
BDDK: Yarından itibaren 100 gram ve üzeri altın alımına bir gün valör uygulanacak

Gıdada israf düzenlemesi: Kalan yemekler paketlenecek
EKONOMİ
Gıdada israf düzenlemesi: Kalan yemekler paketlenecek
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.