EkonomiDünyanın ilk kadastro zirvesi İstanbulda

Dünyanın ilk kadastro zirvesi İstanbul’da

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, dünyada ilk defa Türkiye’nin ev sahipliğinde ‘Dünya Kadastro Zirvesi’ düzenleneceğini söyledi. Bakan Güllüce, “80 ülkenin katılacağı ve 150 bilimsel bilginin sunulacağı toplantıyla, bilgiyi diğer ülkelerle paylaşarak dünyaya açılmaktır” dedi.

Samet DemirciYeni Şafak
20-24 Nisan tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan 'Dünya Kadastro Zirvesi' öncesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul'da basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda kongre hakkında bilgi veren Bakan Güllüce, ülkelerin harita ve kadastro alanındaki uzman ve yöneticilerini 'Dünyamızın Kadastrosunu Yapalım' sloganıyla bir araya getireceklerini söyledi. Güllüce, organizasyon ile dünya nüfusunun yüzde 75'inin henüz sahip olamadığı ve bilgisine erişemediği arazilerin kayıt altına alınacağını belirtti.

REKABETTE YENİ GÜÇ

Bu yıl 168'nci kuruluş yıldönümünü kutlamakta olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün sahip olduğu tecrübeyi dinamik bir yapıya sahip olan haritacılık sektörü ile birleştirerek yurt dışına açılacaklarını söyleyen Güllüce, “Bu alanda sahip olduğumuz özgüven ve deneyimi dünya ile paylaşmak istiyoruz. Bu çıkış ülkemizin dış dünya ile rekabet gücüne yeni bir güç katacaktır” diye konuştu.

FİKİRTEPE'DE YOKUZ

Bakan Güllüce, toplantı sonunca Fikirtepe'de kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşların müteahhitlerle yaşadığı sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Güllüce, “Fikirtepe'yi kentsel dönüşüm alanı olarak ilan ettik. Orada alan ve veren arasındaki pazarlıkta yer almak istemeyiz. Orada yokuz” dedi.
Güntkin Onay'dan derbi tahmini
Spor

Güntkin Onay'dan derbi tahmini

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Güntekin Onay, siyah-beyazlıların öne geçmesi durumunda maçı kazanacağını söyledi.
Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler
Hayat

Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler

İngiliz medyası, yeni bölümleri 2019’da başlayacak “Taht Oyunları” dizisinin hayranlarına, internetten “Diriliş Ertuğrul”u izlemelerini tavsiye etti. Haberde, Engin Altan Düzyatan için “Yeni Jon Snow” denildi. "Diriliş Ertuğrul" dizisini izleyen bir Amerikalının, diziye nasıl kendini kaptırıp heyecanla takip ettiğini anlatan notları ve "Diriliş Ertuğrul" dizisi ile ilgili yorumları güldürdü. İşte o notlar...
Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Hayat

Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar AK Parti'ye bir kez oy verdiğini söyleyen Bingöl, hayatı boyunca toplam üç oy kullanmış. Eskiden devletin millete haksızlık ettiğini şimdi ise milletin devlete haksızlık ettiğini belirten Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim Cumhurbaşkanımız" ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Bugün 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz...