Ekonomi Dünyanın ilk kadastro zirvesi İstanbulda

Dünyanın ilk kadastro zirvesi İstanbul’da

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, dünyada ilk defa Türkiye’nin ev sahipliğinde ‘Dünya Kadastro Zirvesi’ düzenleneceğini söyledi. Bakan Güllüce, “80 ülkenin katılacağı ve 150 bilimsel bilginin sunulacağı toplantıyla, bilgiyi diğer ülkelerle paylaşarak dünyaya açılmaktır” dedi.

Samet Demirci Yeni Şafak
20-24 Nisan tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan 'Dünya Kadastro Zirvesi' öncesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul'da basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda kongre hakkında bilgi veren Bakan Güllüce, ülkelerin harita ve kadastro alanındaki uzman ve yöneticilerini 'Dünyamızın Kadastrosunu Yapalım' sloganıyla bir araya getireceklerini söyledi. Güllüce, organizasyon ile dünya nüfusunun yüzde 75'inin henüz sahip olamadığı ve bilgisine erişemediği arazilerin kayıt altına alınacağını belirtti.

REKABETTE YENİ GÜÇ

Bu yıl 168'nci kuruluş yıldönümünü kutlamakta olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün sahip olduğu tecrübeyi dinamik bir yapıya sahip olan haritacılık sektörü ile birleştirerek yurt dışına açılacaklarını söyleyen Güllüce, “Bu alanda sahip olduğumuz özgüven ve deneyimi dünya ile paylaşmak istiyoruz. Bu çıkış ülkemizin dış dünya ile rekabet gücüne yeni bir güç katacaktır” diye konuştu.

FİKİRTEPE'DE YOKUZ

Bakan Güllüce, toplantı sonunca Fikirtepe'de kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşların müteahhitlerle yaşadığı sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Güllüce, “Fikirtepe'yi kentsel dönüşüm alanı olarak ilan ettik. Orada alan ve veren arasındaki pazarlıkta yer almak istemeyiz. Orada yokuz” dedi.
15 Temmuz Şehitler Köprüsü yayalara açılmadı
Gündem

15 Temmuz Şehitler Köprüsü yayalara açılmadı

FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümüne Türkiye'nin dört bir yanında anma programları düzenlendi. İstanbul'daki törenlerin merkezinde yer alan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yüz binlerce vatandaş akın etti. Programın ardından köprüden yaya olarak geçmek isteyenlere Emniyet güçleri izin vermedi. Emniyet kaynaklarından konuyla ilgili edinilen bilgide 'köprünün statiği' vurgusu yapıldı.
Hilal ile ay gökyüzünde Türk bayrağını simgeledi
Gündem

Hilal ile ay gökyüzünde Türk bayrağını simgeledi

Gökyüzünde hilal ile yıldızın buluşması tüyleri diken diken eden bir görüntü oluşturdu. Türk bayrağını simgeleyen kareler, objektiflere böyle yansıdı.
A101’den bu hafta çifte telefon kampanyası
Teknoloji

A101’den bu hafta çifte telefon kampanyası

A101, 19 Temmuz aktüel ürünler listesinde müşterilerine çifte telefon kampanyası sunacak. Nokia 2 cep telefonu ve Samsung Galaxy J7 Duo cep telefonlarını 19 Temmuzda satışa sunacak A101, bu ürünlerin yanında A4TECH kablosuz fare ve SEG marka LED TV’de piyasa fiyatının çok altında bir fiyat etiketi ile satışa sunacak. Lakin A101'in 19 Temmuz'da yapacağı kampanya, telefon sahibi olmak isteyen veya yenilemek isteyenlere büyük bir fırsat olacak. Çifte telefon kampanyası ile bu hafta seçeneklerini arttıran A101, cep telefonu satışlarına önümüzdeki haftalarda da devam edecek gibi görünüyor. İşte A101 19 Temmuz aktüel ürünler listesinde yer alan ürünler...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.