Ekonomi Erdoğan kenevir üretimi yapılacak 20nci ili açıkladı

Erdoğan kenevir üretimi yapılacak 20'nci ili açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kenevir üretiminde bundan önce açıklanan 19 ile bir yenisi daha ekledi. Kenevir üretimi kapsamında Sivas'ı 20'nci il olarak eklediklerini kaydeden Erdoğan, ''Artık Sivas'ta kenevir üretilecek. Bu kenevirle bez torbamızı üreteceğiz. Naylon poşet olmayacak.'' diye konuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye genelinde 19 ilde kenevir üretimi yapılacağı açıklanmıştı.
Türkiye genelinde 19 ilde kenevir üretimi yapılacağı açıklanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Sivas Mitingi'nde konuştu.

Eski stadın yerine 55 bin metrekarelik alana millet bahçesi yapılacağını açıklayan Erdoğan, ''İçinde de genişçe bir millet kıraathanesi yapıyoruz. Bu kıraathanede gençlerimiz kahvesiyle, çayıyla beraber hem dersini çalışacak, hem kitabını okuyacak. Ama bunu CHP anlayamadı.'' diye konuştu.

HIZLI TREN ÖNÜMÜZDEKİ YIL AÇILIYOR

Bugüne kadar 6 bine yakın yük vagonu ürettiklerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü;

''İstihdam sağladık. Sivas-Erzincan hızlı tren projemizin hazırlık çalışmaları sürüyor. Sivas'ı Malatya'ya da hızlı trenle bağlıyoruz. Şu an ulaştırma bakanı da burada, notlar alıyor. İşi takip etmezse güle güle. Biz dedik mi yaparız. Ankara-Yozgat-Sivas hızlı tren hattının bu yıl test sürüşlerini önümüzdeki yıl da açılışını yapacağız. Bu hatla Ankara-Sivas- yolculuğu 2 saate düşüyor.''

20. İL SİVAS OLACAK

Kenevir üretimi kapsamında Sivas'ı 20'nci il olarak eklediklerini de açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Artık Sivas'ta kenevir üretilecek. Bu kenevirle bez torbamızı üreteceğiz. Naylon poşet olmayacak.'' dedi.

  • İzmir, Uşak, Kütahya, Burdur, Antalya, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Çorum, Amasya, Ordu, Tokat, Yozgat, Kayseri, Malatya ve Rize'de kenevirin ekimi izinle serbest hale getirilmişti.

Ziraat Bankası'ndan seracılara 7 yıl vade müjdesi
EKONOMİ
Ziraat Bankası'ndan seracılara 7 yıl vade müjdesi

Yerli SİHA'da ilk ihracat: 6 adet satın aldılar
EKONOMİ
Yerli SİHA'da ilk ihracat: 6 adet satın aldılar

Spor Bakanlığı'na 3 bin 243 işçi alınacak
EKONOMİ
Spor Bakanlığı'na 3 bin 243 işçi alınacak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.