Ekonomi Gurbetçiye 6 ayda 500 gayrimenkul sattı

Gurbetçiye 6 ayda 500 gayrimenkul sattı

Yurt dışı tanıtımını artıran Sur Yapı, son 6 ayda gurbetçilere 500 konut, ofis ve dükkan sattı. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları, projelerimize yoğun ilgi gösteriyor” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Sur Yapı Antalya projesi
Sur Yapı Antalya projesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle yurtdışında düzenlenen gayrimenkul fuarları şirketlerin gayrimenkul satışlarına olumlu yansıdı. Yurtdışı tanıtımlarına gerek fuarlar kanalıyla gerekse şirket bazında düzenlediği tanıtım turlarıyla hız veren Sur Yapı, son 6 ayda gurbetçilere 500 konut, ofis ve dükkan sattı.

Gurbetçilere ve yabancı yatırımcılara İstanbul ve Antalya’daki toplam 15 projeyi sunduklarını belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Projelerimize ilgi yoğun. Başta Almanya, Hollanda, İngiltere, Avusturya, Fransa, Danimarka ve Rusya olmak üzere 25 farklı ülkede yaşayan Avrupalı Türk vatandaşları, bizden ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor” dedi.

Köln’de satış noktası açtı

Şirket yurtdışında proje tanıtımlarına Şubat ve Mart aylarında da devam edecek. Şubat ayının ilk durağı Almanya’nın Düsseldorf şehri olacak. “Çeyrek asırlık deneyimiyle Sur Şirketler Grubu çatısı altında endüstriyel tesisler, ofisler, alışveriş merkezleri, enerji santralleri ve markalı konut projeleri inşa ettik” diye konuşan Altan Elmas, ikinci duraklarının ise Köln olacağını söyledi. Şirket, 11 Şubat - 9 Mart tarihleri arasında Köln City Center AVM’de kampanyalı konut, ofis ve dükkanlarını gurbetçiler ve yabancı yatırımcılarla buluşturacak.

  • Antalya'ya ilgi yoğun
  • Sur Yapı, Antalya’da 8 milyar TL’lik yatırımla 1 milyon 300 bin metrekare alanda 19 bin bağımsız bölümden oluşan modern bir şehir de inşa ediyor. Projede peşin ödemelerde konut fiyatları 170 bin TL’den başlıyor. Diğer yandan ise yüzde 0,98 faiz oranlı kampanya sürüyor. Antalya’daki Sur Yapı projesinden ev, dükkan ya da ofis satın almak isteyenler 25 bin TL peşinatla yüzde 0.98 faiz oranı ve 120 ayda aylık 1350 TL taksit ödeme imkanı ile konut kredisi kullanabiliyor.

'Ondörtüç Pendik’te gurbetçilere özel 'yeni yıl kampanyası'
EKONOMİ
'Ondörtüç Pendik’te gurbetçilere özel 'yeni yıl kampanyası'

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.