Ekonomi Hibrit ofislere olan talep ikiye katlandı

Hibrit ofislere olan talep ikiye katlandı

Yeni koronavirüs yasaklarıyla cafe ve restoranları ofis olarak kullanan beyaz yakalılar ofislerini kaybetti. Bu alanlarda işlerini yürüten, toplantılarını yapan, sosyalleşirken yeni iş fırsatları da yakalayabilen çalışanlar, bu imkânların tümünü aynı anda bulabilecekleri hibrit ofis konseptlerine yöneldi. Hibrit ofislere olan talep ikiye katlandı.

Haber Merkezi Diğer
Foto/arşiv
Foto/arşiv

Koronavirüs ile birlikte çalışma alanları şekil değiştirirken home office çalışma modeli de giderek kendine önemli bir yer ediniyor. Bu model, tek başına çalışma üzerine kurulu gibi görünse de home office çalışanlar, evlerinden ziyade cafe ve restoranlarda çalışmayı tercih ediyordu.

Toplantılarını restoranlarda yapabiliyor, bilgisayarlarıyla cafe’lerde çalışabiliyorlardı. Getirilen yeni koronavirüs tedbirleriyle cafe ve restoranların paket servise geçmesi, bu çalışanları aynı hizmetleri alabilecekleri yeni arayışlara yöneltti.

Geliştirdikleri yeni ofis konseptleriyle koronavirüs sürecinde şekil değiştiren çalışma modellerine farklı bakış açıları kazandıran Assembly Buildings’in kurucularından İsmet Öztanık, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Cafe ve restoranlar özellikle home office çalışan beyaz yakalılar için tam anlamıyla bir çalışma, yeme- içme ve sosyalleşme platformu işlevine sahip. Ancak şimdilik ocak ayına kadar paket servise geçilmesi, bu tarz çalışanları yeni ofis arayışına yöneltti.

Bu nedenle Assembly tarzı ofis konseptlerine talep iki katına çıktı.

Henüz sürecin başındayız. Talebin daha da artması kaçınılmaz.” am anlamıyla temel ihtiyaçları karşılama, paylaşım yaratma fonksiyonu olan Assembly ofislerinde istenilen her türlü hizmet veriliyor. Özellikle virüsten dolayı hijyen konusunun çok daha önemli hale geldiği günümüzde, bu hassasiyet kusursuz yerine getiriyor.

Assembly ofislerinin, işte verimlilik, tasarruf, motivasyon ve inovasyon kavramları üzerine kurulu bir sistem olduğunu belirten Öztanık, “Geleneksel ofislerle kıyasladığımızda da ciddi bir maliyet tasarrufu sağlanıyor. Maliyet tasarrufu sağlanırken çalışan memnuniyeti arttırılıyor. Salgın sonrasında esnek merkez ofis, uydu ofis, evden çalışma hizmetleri ve Assembly’nin iş birliği yaptığı otel & restoranlar ile her yerden çalışabilme gibi seçenekler, daha kalıcı hale gelecek.”

Rusya'dan Türkiye'ye yönelik bir ilk: İhaleyi kazanan şirket belli oldu
EKONOMİ
Rusya'dan Türkiye'ye yönelik bir ilk: İhaleyi kazanan şirket belli oldu

Altın yatırımcısına çağrı: Endişelenmeyin gram altının fiyatı yükselecek!
EKONOMİ
Altın yatırımcısına çağrı: Endişelenmeyin gram altının fiyatı yükselecek!
Abone Ol Google News
Trabzonspor'un gözü zirvede: Bordo mavililer Konya engelini üç golle geçti
Spor

Trabzonspor'un gözü zirvede: Bordo mavililer Konya engelini üç golle geçti

Trabzonspor, Süper Lig'in 20. haftasında Konyaspor'u 3-1 mağlup etti. Bordo mavililere galibiyeti getiren golleri Nwakaeme, Flavio ve Djanny attı. Konyaspor'un tek golü Shengelia'dan geldi. Trabzonspor bu sonuçla birlikte yenilmeme serisini 4 maça çıkardı.
Türkiye'den Yunan Dışişleri Bakanı Dendias'ın ifadelerine tepki: Türkiye'yi eleştirmesi trajikomik
Gündem

Türkiye'den Yunan Dışişleri Bakanı Dendias'ın ifadelerine tepki: Türkiye'yi eleştirmesi trajikomik

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Batı Trakya Türk azınlığına uyguladığı asimilasyon ve baskı politikası sonucunda, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından hakkında 3 kez ihlal kararı verilen Yunanistan'ın Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın azınlıklar konusunda Türkiye'yi eleştirmesinin trajikomik olduğunu bildirdi.
Trump'ın görev süresinin bitmesine 24 saat kala yeni Çin adımı: Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki eylemler soykırımdır
Dünya

Trump'ın görev süresinin bitmesine 24 saat kala yeni Çin adımı: Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki eylemler soykırımdır

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesinde "soykırım" ve "insanlığa karşı suç" işlediği sonucuna vardıklarını açıkladı. Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, son 4 yıldır Çin'in Uygur halkına yönelik davranışlarını özel bir dikkatle incelediklerini belirtti ve "Mevcut gerçeklerin dikkatli bir şekilde incelenmesi sonucunda, Mart 2017'den bu yana, Çin Komünist Partisinin yönetimi altındaki Çin yönetiminin Müslüman Uygur halkı başta olmak üzere Sincan'daki diğer etnik ve dini azınlıklara yönelik insanlığa karşı suç işlediği sonucuna vardım" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.