Ekonomi İsveçin en büyük hava yolu şirketi iflas etti

İsveç'in en büyük hava yolu şirketi Nextjet iflas etti

İsveç'in en büyük hava yolu şirketi iflas etti

İsveç'in en büyük iç sefer hava yolu şirketi olan Nextjet'in iflas ettiği bildirildi. Nextjet Üst Yöneticisi (CEO) Magnus Ivarsson ''Her şeyi yaptık ama sorunu çözemedik. İleriye dönük olarak şirketimizden yer ayarlayan yolcuların mağduriyeti de giderilecek.'' dedi.

Haber Merkezi AA
Nextjet
Nextjet

Şirketin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, tüm seferlerin bugün yerel saatle 13.00'de durdurulduğu ve şirketin iflas başvurusunda bulunduğu belirtildi.

İsveç devlet televizyonu SVT'ye konuşan Nextjet Üst Yöneticisi (CEO) Magnus Ivarsson, ''Çok üzücü bir karar. Mali güçlük içinde olan şirketimizin yönetimi güçlükle böyle bir karar almak zorunda kaldı. Her şeyi yaptık ama sorunu çözemedik. İleriye dönük olarak şirketimizden yer ayarlayan yolcuların mağduriyeti de giderilecek.'' ifadelerini kullandı.

İsveç'te 2001 yılında kurulan şirketin, ülke içinde 21 kentin yanı sıra Finlandiya, Danimarka ve Norveç'e seferleri bulunuyor.

İsrail ile anlaşma iddiasına yalanlama
EKONOMİ
İsrail ile anlaşma iddiasına yalanlama

Halk Ekmek’in ramazan pidesi 1 lira
EKONOMİ
Halk Ekmek’in ramazan pidesi 1 lira

100 liranın altına düşerse üretecekler
EKONOMİ
100 liranın altına düşerse üretecekler

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.